Stopy przed operacją
Widoczna deformacja stóp.

Stopy z deformacją, przed operacją haluksa

Stopy po operacji
Piękne, zdrowe stopy.

Brak widocznych śladów po operacji haluksa

Historia Pani Kariny

Karina borykała się z haluksami obu stóp od najmłodszych lat. Już jako dziecko zauważyła różnice między stopami swoimi i koleżanek. Pierwsze problemy związane z bolesną dolegliwością odczuła trenując balet. Jest osobą ruchliwą i dynamiczną, więc choroba stóp często dawała o sobie znać. Głównie podczas codziennych obowiązków oraz w pracy, w której dużo stoi - jest sommelierem i prowadzi warsztaty. O operacji myślała już wiele lat temu, ale dopiero poznanie metod Halluxmed i opinii koleżanek, które również były pacjentkami szpitala, przekonało ją do pozbycia się uciążliwości. Teraz Karina cieszy się zdrowymi i pięknymi stopami i z radością eksponuje stopy w letnich sandałkach.

 

Odcinek 1 - historia choroby Kariny

Odcinek 2 - przygotowanie do operacji

Odcinek 3 - operacja Kariny i wyjście ze szpitala

Odcinek 3 - operacja Kariny i wyjście ze szpitala

8 pytań do Kariny

Czego najbardziej obawiałaś się przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji?

Jeszcze kilkanaście lat temu krążyły opowieści o odrastających haluksach. Te historie powodowały, że odsuwałam decyzję w czasie. Wiele moich znajomych poddało się operacji i nie żałują – ich haluksy nie odrastają. Z natury jestem panikarą, więc sam fakt “operacji” wydawał mi się ryzykowny. Jak możecie usłyszeć na nagranych przeze mnie materiałach filmowych, moja operacja przebiega sprawnie, a obawy były niczym nie uzasadnione.

Jakie są Twoje odczucia po wizycie w Halluxmed Ortopedia

Budynek szpitala już od samego wjazdu robi super wrażenie, jest nowoczesny, ogromny, a w środku jest niezwykle jasno. Zupełnie nie jak w innych, znanych mi szpitalach! Ale to nie budynek i wnętrze, a lekarze i personel tworzą niezwykłą atmosferę. Uśmiechnięty personel przywitał mnie przy rejestracji. Wszyscy byli bardzo opiekuńczy. Dr Jackowiak to profesjonalista, wie jak podejść do pacjenta, żeby się nie denerwował.

Jakie dostałaś zalecenia przed operacją haluksów?

Wychodząc z wizyty, na której ustalono datę mojej operacji, dostałam szczegółową instrukcję, co powinnam mieć ze sobą w dniu operacji i telefon kontaktowy w razie pytań – wszystko w jednej teczce, żeby nic nie umknęło. Przed operacją musiałam wykonać badanie krwi i prześwietlenie obu moich stop. Rentgen wykonywałam w Halluxmed.

Jak wspominasz dzień operacji haluksów?

Dzień operacji minął mi bardzo szybko i bez stresów. Wszystko działo się tak szybko i sprawnie, że nawet nie miałam czasu się zdenerwować. Na oddziale zaopiekowała się mną Pani Małgosia – oddziałowa, która pomagała mi na każdym kroku oraz instruowała co się wydarzy. Przed operacją miałam wywiad z anestezjologiem, pielęgniarz badał mi ciśnienie, a dr Jackowiak przyszedł do mojej sali, aby ostatni raz spojrzeć na moje stopy i zapytać jak się czuję. Operacja minęła jak 5 minut, chociaż w rzeczywistości trwała 45. Miałam operowane obie stopy.

Jak przebiegały Twoje pierwsze dni pooperacyjne w domu?

W domu byłam drugiego dnia po operacji. Ze szpitala wyszłam o własnych siłach. Dostałam zalecenie, aby przyjmować leki, których spis dostałam przy wypisie oraz aby koniecznie za każdym razem gdy chcę wstać i przejść kilka kroków zakładać specjalne pooperacyjne obuwie. Byłam trochę osłabiona, ale mogłam bez problemu wykonywać lekkie zadania domowe.

Jak przebiegała rekonwalescencja po operacji haluksa?

Z każdym dniem opuchlizna odrobinę się zmniejszała. Po pewnym czasie mogłam wykonywać lekkie ćwiczenia, które podczas wizyty kontrolnej zalecił mi dr Jackowiak. Pozwoliły mi one w szybki sposób odzyskiwać ruch w palcach stop. Mogłam też pozwolić sobie na więcej przy pracach domowych, dłuższe stanie w kuchni nie było dla mnie problemem. Musiałam jednak cały czas chodzić w specjalnych butach, co trwało dobre 6 tygodni.

Czy w międzyczasie miałaś jakieś niespodziewane dolegliwości?

Chyba każdemu zdarza się chwila zwątpienia, czy ból, który się pojawia to dobry objaw oraz czy wszystko wykonuje się w należyty sposób. Przy wypisie ze szpitala dostałam telefon do personelu ze szpitala, z którym mogłam konsultować wątpliwości. Po operacji okazało się, że najprawdopodobniej jestem uczulona na jeden ze składników leku, o czym wcześniej nie wiedziałam. Po konsultacjach odstawiłam lek, zamieniłam na inny zalecony i dolegliwości alergiczne zniknęły. Miałam też epizod z przeforsowaniem stopy z powodu zbyt intensywnych ćwiczeń. Musiałam przez to na tydzień trochę spowolnić, odpuścić ćwiczenia i wszystko wróciło do normy.

Jakie są Twoje rady dla pacjentów borykających się z problemami haluksów?

Nie bójcie się i słuchajcie zaleceń lekarzy i personelu. Oni naprawdę znają się na rzeczy!

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Technika Operacyjna MIS MICA

Obejrzyj animację jak przebiega operacja techniką MICA

Film Skręcenie kostki

Dr Błażej Rusin opowiada o szczegółach urazu skręcenia kostki.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Haluksy - opinie osób po operacji