Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

MIS – (ang. Minimal Invasive Surgery) - chirurgia małoinwazyjna - to nowoczesna i stosunkowo młoda dziedzina leczenia ortopedycznego stóp

Zabiegi tego rodzaju polegają na wprowadzeniu przez punktowe nacięcie w skórze specjalnych mikro - narzędzi o średnicy 2,5-3mm , które pozwalają na  wykonanie usunięcia części kości, jej przecięcia czy też wykonywania zabiegów w obrębie tkanek miękkich . Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu regionalnym, pod kontrolą aparatu rentgenowskiego.

Przykładowy zakres zastosowań chirurgii małoinwazyjnej:

  • korekcja deformacji palucha koślawego*
  • leczenie palucha sztywnego*
  • korekcja bunionette
  • leczeniu płaskostopia poprzecznego
  • leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego bez lub z towarzysząca ostrogą piętową,

*możliwość wykonania zabiegu typu MIS  w/w schorzeniach jest uzależniona od stopnia deformacji.

Leczenie pooperacyjne:

Zabiegi chirurgii przezskórnej ograniczają do minimum inwazyjność w tkanki co sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia.
Stosuje się jałowe opatrunki do czasu usunięcia pojedynczych szwów skórnych.
W zależności od leczonego schorzenia rehabilitacja obejmuje chodzenie w obuwiu pooperacyjnym przez 2 do 6 tyg.
Rehabilitacja ruchowa zalecana jest od pierwszych dni po zabiegu.

Dlaczego właśnie MIS?

Chirurgia małoinwazyjna jest jedną z najmłodszych technik w leczeniu ortopedycznym.
Jej ogromnymi zaletami jest mała inwazyjność i możliwość szybkiej rehabilitacji pooperacyjnej.
Niewielkie rany wytworzone podczas leczenia przezskórnego nieporównywalnie szybciej goją się niż rany stosowane w technikach „ na otwarto”.
Dzięki zastosowaniu tej techniki pacjent często może być leczony w tak zwanym trybie jednodniowym.
Rehabilitacja ruchowa jest możliwa do pierwszych dni po zabiegu skracając tym samym czas powrotu do pracy .
Chirurgia przezskórna to dziedzina która bardzo szybko się rozwija dostarczając ortopedom coraz to doskonalsze narzędzia terapeutyczne.
To z kolei pozwala na poszerzenie wachlarza zastosowania tego typu procedur.

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Opinie osób