małoinwazyjna technika leczenia palucha koślawego

Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

MICA to skrót od Mini Invasive Chevron Akin czyli małoinwazyjnej techniki operacji palucha koślawego. To rodzaj zabiegu przeprowadzanego „przez dziurkę od klucza” gdzie ingerencja w tkanki jest bardzo mała.

Kto kwalifikuje się do operacji?

Pacjenci z haluksami małym, średnim dużym nasileniu. Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu podejmuje lekarz w czasie wizyty konsultacyjnej.

Jakie jest znieczulenie do operacji?

To znieczulenie okolokostkowe czyli regionalne. Pacjent może po nim chodzić od razu po operacji. W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie podpajęczynówkowe.

Jak przebiega operacja?

Poniższa animacja przedstawia w prosty sposób technikę operacyjną. Zabieg trwa ok. 40 min. Po zabiegu na skórze pozostaję jedynie 3 niewielkie nacięcia skórne.

Jak wygląda leczenie pooperacyjne i rehabilitacja?

Po zabiegu pacjent otrzymuje specjalny but pooperacyjny, w którym porusza się przez 6 tyg – tyle ile trwa zrost kostny. Pacjent może chodzić od razu po operacji, z zastrzeżeniem ,że pierwsze dwa tygodnie powinien odpocząć i ograniczyć chodzenie do niezbędnego minimum. Zmiana opatrunków jest bardzo prosta i wykonywana jest samodzielnie wg instrukcji. Od 3 tyg zalecane są ćwiczenia stopy w domu a od 6 tyg praca z fizjoterapeutą. Powrót do obuwia własnego po 6 tyg, basen, rower - 8 tyg po zabiegu, sport biegowy po 12 tyg od zabiegu.

Dlaczego MICA?

Zalety tej techniki są niepodważalne: mała traumatyzacja tkanek, małe blizny, mniejszy obrzęk, mniejsze ryzyko wytworzenia się zrostów pooperacyjnych i co za tym idzie lepsza ruchomość w stawie palucha po operacji, szybsza rekonwalescencja.

Wszystkie szczegóły operacji przedstawiane są pacjentowi podczas wizyty konsultacyjnej. Zapraszamy do kontaktu!

 

 

 

 

 

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Technika Operacyjna MIS MICA

Obejrzyj animację jak przebiega operacja techniką MICA

Film Skręcenie kostki

Dr Błażej Rusin opowiada o szczegółach urazu skręcenia kostki.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Haluksy - opinie osób po operacji