Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie skutkują brakiem gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

Uszkodzenia chrząstki stawowej w stawie kolanowym są jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości bólowych kolana. Najczęściej, w postaci ogniskowej, są efektem urazów skrętnych stawu kolanowego, a w postaci uogólnionej, choroby zwyrodnieniowej.

Uszkodzeniu urazowemu chrząstki towarzyszy często złamanie podchrzęstnej warstwy kości
Do uszkodzeń chrząstki dochodzi w wyniku nieleczonych uszkodzeń łąkotek i więzadeł kolana
Brak leczenia ograniczonego uszkodzenia chrząstki prowadzić może do uogólnionego zwyrodnienia stawu

 

Objawy

 • dolegliwości bólowe o różnym nasileniu
 • okresowe blokowanie się stawu, spowodowane oddzielonym, wolnym fragmentem chrząstki stawowej
 • obrzęki

Diagnostyka

 • podstawą postawienia prawidłowego rozpoznania jest właściwe badanie ortopedyczne
 • podstawowym badaniem obrazowym jest klasyczne zdjęcie rentgenowskie
 • Pomocne jest badanie rezonansu magnetycznego (MRI)lub/i tomografii komputerowej (TK)

Leczenie

 • ogniskowe uszkodzenia chrząstki stawowej zazwyczaj wymagają leczenia operacyjnego. W czasie artroskopii stawu kolanowego wykonujemy zabiegi naprawcze chrząstki stawowej takie jak: mikrozłamania, pokrycie ubytków membranami kolagenowymi w połączeniu z miejscowym leczeniem biologicznym (osocze bogatopłytkowe, białka anaboliczne, czynniki wzrostu)
 • uogólnione chondropatie – można leczyć w początkowej fazie zachowawczo stosując preparaty chondroprotekcyjne doustne oraz w iniekcjach dostawowych (np. wiskosuplementacja)

Postępowanie pooperacyjne

 • większość pacjentów może opuścić szpital już po 1-2 dniach po zabiegu
 • po artroskopii stawu kolanowego pacjenci poruszają się w asekuracji kul łokciowych (okres chodzenia o kulach uzależniony jest od wykonanej techniki naprawczej)
 • chorzy poddawani są intensywnemu programowi rehabilitacji już od pierwszej doby po operacji. Program opracowywany jest indywidualnie dla każdego chorego przez naszych rehabilitantów.

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Technika Operacyjna MIS MICA

Obejrzyj animację jak przebiega operacja techniką MICA

Film Skręcenie kostki

Dr Błażej Rusin opowiada o szczegółach urazu skręcenia kostki.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Haluksy - opinie osób po operacji