Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

Zalecenia i wymagane badania przed zabiegiem

 • morfologia krwi
 • poziom glukozy w surowicy
 • elektrolity w surowicy (sód,potas)
 • czas k-k (kaolinowo-kefalinowy)
 • EKG z opisem
 • aktualne szczepienia przeciw WZW typ B
 • poziom przeciwciał anty- HCV i antygen HBs
 • pacjenci z obciążonym wywiadem są proszeni o konsultację u lekarza specjalisty
 • prosimy kontynuować zażywanie dotychczas zaleconych leków
 • w dniu poprzedzającym zabieg zaleca się zażyć 500 mg wit. C 1x dziennie.
 • ostatni posiłek i picie prosimy spożyć 6 godz. przed zabiegiem (o ile nie zalecono inaczej)
 • prosimy o przybycie na miejsce o wyznaczonej godzinie

Prosimy o wykonanie powyższych badań na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem

Prosimy  o usunięcie lakieru z paznokci rąk i stóp.
W dniu wypisu prosimy o zapewnienie opieki osoby dorosłej
Informujemy że wizyty kontrolne i badania po zabiegu operacyjnym są płatne.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości oraz aktualnego dowodu ubezpieczenia zdrowotnego (legitymację ubezpieczeniową lub druk RMUA)

Podstawowe badania radiologiczne stóp prosimy wykonywać w tzw. projekcjach A-P i bocznych w pozycji stojącej z pełnym obciążeniem. Dodatkowe badania radiologiczne zostaną zlecone podczas konsultacji przed zabiegiem operacyjnym.

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Opinie osób