Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

Terapia PRP to terapia czynnikami wzrostu, znajdującymi się w płytkach krwi pacjenta. Dzięki zastosowaniu określonego systemu do separacji możemy z pobranej krwi wytworzyć osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet-Rich Plasma) zawierające czynniki wzrostu.

Co to są autologiczne czynniki wzrostu?

Czynniki wzrostu znajdują się w płytkach krwi każdego człowieka. Płytki krwi to obok czerwonych i białych ciałek podstawowy biologiczny składnik krwi. Są najlepiej znane jako odpowiedzialne za "szczelność" układu krwionośnego. W przypadku przerwania naczynia krwionośnego i wylewu krwi, płytki krwi tworzą „tamę” dla wypływającej krwi, ale też aktywują chemiczne czynniki wzrostu,  które są kluczowe dla krzepnięcia krwi oraz procesu regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek. Płytki krwi są bowiem swoistym magazynem regulatorów i cząsteczek czynników wzrostu odpowiedzialnych za regenerację i odbudowę tkanek.

Osocze bogatopłytkowe PRP jest autologiczne i immunologicznie neutralne – tzn. pochodzi z ciała (krwi) pacjenta; w związku z tym nie istnieje ryzyko odrzucenia przez układ immunologiczny.

Co daje terapia autologicznymi czynnikami wzrostu?

Stosując osocze bogatopłytkowe PRP z czynnikami wzrostu w zabiegach lub innych chorobach uzyskujemy:

 • szybszy proces gojenia, regeneracji i przebudowy operowanych tkanek;
 • zmniejszenie ryzyka powikłań (udowodnione działanie przeciwbakteryjne);
 • zmniejszenie blizny pooperacyjnej
 • zmniejszone odczucie bólu po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe PRP jest stosowane w ortopedii wspomagająco w miejscach, które chcemy poddać przebudowie czy regeneracji.

Najczęstsze zastosowanie terapii autologicznymi czynnikami wzrostu (PRP)

 • przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji tkanek;
 • wspomaganie zrostu kostnego
 • leczenie entezopatii
 • operacje rewizyjne

Jakie są zalety terapii autologicznymi czynnikami wzrostu?

 • znaczący wzrost regeneracji kości i skóry poparte własnymi doświadczeniami i literaturą;
 • naturalne rozwiązanie (stosujemy materiały tylko z krwi pacjenta)
 • nie stosujemy żadnych materiałów syntetycznych

Jak wygląda zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu?

Osocze bogatopłytkowe PRP jest podawane bezpośrednio w miejscu operowanym.

Po pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta i przygotowaniu jej w specjalnym procesie zagęszczenia uzyskany preparat PRP przekazywany jest w warunkach sterylnych na salę operacyjną. W trakcie zabiegu osocze jest podawane precyzyjnie w miejsce działania chirurgicznego wspomagając w ten sposób proces gojenia kości i tkanek miękkich. Żadne dodatkowe procedury chirurgiczne oraz narzędzia nie są wykorzystywane.

Kto może poddać się zabiegom z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP?

Wszyscy pacjenci, u których występuje problem z szeroko pojętym procesem gojenia, lub pacjenci pragnący ten proces przyspieszyć.

Jakie są przeciwwskazania do terapii PRP?

Jedynymi przeciwwskazaniami do terapii PRP są:

 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • inne przeciwwskazania lub nietolerancja iniekcji

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Opinie osób