Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie skutkują brakiem gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

Terapia PRP to terapia czynnikami wzrostu, znajdującymi się w płytkach krwi pacjenta. Dzięki zastosowaniu określonego systemu do separacji możemy z pobranej krwi wytworzyć osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet-Rich Plasma) zawierające czynniki wzrostu.

Co to są autologiczne czynniki wzrostu?

Czynniki wzrostu znajdują się w płytkach krwi każdego człowieka. Płytki krwi to obok czerwonych i białych ciałek podstawowy biologiczny składnik krwi. Są najlepiej znane jako odpowiedzialne za "szczelność" układu krwionośnego. W przypadku przerwania naczynia krwionośnego i wylewu krwi, płytki krwi tworzą „tamę” dla wypływającej krwi, ale też aktywują chemiczne czynniki wzrostu,  które są kluczowe dla krzepnięcia krwi oraz procesu regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek. Płytki krwi są bowiem swoistym magazynem regulatorów i cząsteczek czynników wzrostu odpowiedzialnych za regenerację i odbudowę tkanek.

Osocze bogatopłytkowe PRP jest autologiczne i immunologicznie neutralne – tzn. pochodzi z ciała (krwi) pacjenta; w związku z tym nie istnieje ryzyko odrzucenia przez układ immunologiczny.

Co daje terapia autologicznymi czynnikami wzrostu?

Stosując osocze bogatopłytkowe PRP z czynnikami wzrostu w zabiegach lub innych chorobach uzyskujemy:

 • szybszy proces gojenia, regeneracji i przebudowy operowanych tkanek;
 • zmniejszenie ryzyka powikłań (udowodnione działanie przeciwbakteryjne);
 • zmniejszenie blizny pooperacyjnej
 • zmniejszone odczucie bólu po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe PRP jest stosowane w ortopedii wspomagająco w miejscach, które chcemy poddać przebudowie czy regeneracji.

Najczęstsze zastosowanie terapii autologicznymi czynnikami wzrostu (PRP)

 • przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji tkanek;
 • wspomaganie zrostu kostnego
 • leczenie entezopatii
 • operacje rewizyjne

Jakie są zalety terapii autologicznymi czynnikami wzrostu?

 • znaczący wzrost regeneracji kości i skóry poparte własnymi doświadczeniami i literaturą;
 • naturalne rozwiązanie (stosujemy materiały tylko z krwi pacjenta)
 • nie stosujemy żadnych materiałów syntetycznych

Jak wygląda zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu?

Osocze bogatopłytkowe PRP jest podawane bezpośrednio w miejscu operowanym.

Po pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta i przygotowaniu jej w specjalnym procesie zagęszczenia uzyskany preparat PRP przekazywany jest w warunkach sterylnych na salę operacyjną. W trakcie zabiegu osocze jest podawane precyzyjnie w miejsce działania chirurgicznego wspomagając w ten sposób proces gojenia kości i tkanek miękkich. Żadne dodatkowe procedury chirurgiczne oraz narzędzia nie są wykorzystywane.

Kto może poddać się zabiegom z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP?

Wszyscy pacjenci, u których występuje problem z szeroko pojętym procesem gojenia, lub pacjenci pragnący ten proces przyspieszyć.

Jakie są przeciwwskazania do terapii PRP?

Jedynymi przeciwwskazaniami do terapii PRP są:

 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • inne przeciwwskazania lub nietolerancja iniekcji

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Technika Operacyjna MIS MICA

Obejrzyj animację jak przebiega operacja techniką MICA

Film Skręcenie kostki

Dr Błażej Rusin opowiada o szczegółach urazu skręcenia kostki.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Haluksy - opinie osób po operacji