Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

5 dni po operacji 2-ch haluksów.

Strona 1 z 2
1 | 2

Autor

Wiadomość

Bogula
04.05.2015 21:05
Jestem 5 dni po zabiegu dwóch nóg jednocześnie. Poruszam się tylko tyle ile muszę (wc), wyłącznie w obuwiu ,które otrzymałam po zabiegu, resztę czasu spędzam na kanapie z nogami na podwyższeniu (zgodnie z zaleceniem).Stosuję się do zaleceń otrzymanych w Klinice,zażywam leki zgodnie z harmonogramem.Mam śmiałość stwierdzić, że nogi mnie prawie nie bolą,nie tak aby tego nie wytrzymać.Są spuchnięte,ale coraz mniej.Dziś zmieniałam opatrunki,rany się goją .Miałam zastosowane komórki wzrostu.Klinika oferuje bardzo dobre warunki pobytu.Opieka medyczna jest bardzo dobra.Zabieg zupełnie bezbolesny.POLECAM.
Bogula
16.05.2015 13:21
Jestem 2 tygodnie i 3 dni , po zabiegu na 2-ch stopach .Wizyta kontrolna w Klinice(po 14-tu dniach )przebiegła zgodnie z planem, zdjęte szwy.Nogi zostały zaopatrzone w nowe opatrunki,które mam zdjąć za 4 dni, i usunąć plasterki-szwy ( założone na zagojone rany w czasie pierwszej wizyty kontrolnej). Potem zgodnie z zaleceniem od 5-go dnia mam zacząć moczenie nóg w letniej wodzie z mydełkiem Bambino.Zaczęłam więcej chodzić (po domu,oczywiście wyłącznie w bucikach , które otrzymałam po operacji) niestety nie da się za dużo.
Zażywam jeszcze tabletki przeciwbólowe(IBUPROM).
Pozdrawiam wszystkich haluksiaków.
Bogula
21.05.2015 09:17
Już 3 tyg.po zabiegu. Zażywam zgodnie z zaleceniem leki na obrzęki ,
oraz 1 lub 2 razy dziennie przeciwbólowe(ibuprofen) ,aby nie dopuścić do bólu . Od 3 dni moczę nogi wg zalecenia (5 min. letnia woda z mydłem Bambino). Cały czas używam wyłącznie butów ,które otrzymałam w Klinice.Stopy oczywiście są jeszcze bardzo czułe, ale z dużą radością i niedowierzaniem zerkam na ich aktualny wygląd.Nie mogę doczekać się kiedy ubiorę swoje obuwie z odkrytymi palcami,klapki.
Pozdrawiam wszystkich po i tych którzy się szykują do operacji.
Bogula
27.05.2015 20:06
4 tygodnie po operacji. No cóż, stopy ciągle się goją, są opatrunki,troszkę pobolewają, toteż na noc zażywam przeciwbólową pastylkę/tabletkę. Nie, da się za długo chodzić, nogi puchną.Ciągle używam tych specjalnych butów, ale za 7 dni ( na kolejną wizytę kontrolną- 5 tyg.od operacji )mam zabrać swoje obuwie. Już bardzo się cieszę ,bo stópki są zupełnie inne ,jak przed operacją (oczywiście bardzo ładne).Pozdrawiam.
Kasia
31.05.2015 11:23
Witajcie Halluksiaki! Jestem po operacji na 1 stopę i 3 palce mlotkowate :) za dwa dni jadę na pierwsza wizytę tą po 2 tyg. :) Martwi mnie fakt, ze mnie nie boli :) ja po 3 dniach juz przestałam brać leki... Pozdrawiam Kobietki !!!
Bogula ( 2m-ce po zabiegu).
29.06.2015 12:58
Witajcie .
Dokładnie dziś mijają 2 m-ce od zabiegu haluksów na 2-ch stopach. Teraz zajmuję się , zgodnie z zaleceniem lekarza, rehabilitacją. ćwiczę stopy,stosuję krem na blizny .Nie zazywam już tabletek przeciwobrzekowych.Chodzę w rożnym obuwiu
(płaska podeszwa) ,stopy sa jeszcze lekko obrzmiałe (niestety nie mieszcza sie jeszcze w dotychczasowe ,stare ).Jestem bardzo zadowolona , ze mam to za sobą , bardzo się cieszę,że zrobiłam operację na 2-ch stopach, bo tak samo obie sa piękne.
Pozdrawiam, zachecam niezdecydowanych.
Bogula
02.07.2016 13:09
Hej.
Minął 1 rok i 2 m-ce od zabiegu haluksów na 2-ch stopach .
Jestem bardzo zadowolona,stopy pięknie wyglądają,palce prościutkie.Nareszcie mogę bez krępacji założyć sandałki z odkrytymi palcami.Żałuję ,że tak długo zwlekałam.Polecam wszystkim niezdecydowanym,wykonanie zabiegu w tej klinice.
Joanna
07.07.2016 19:58
Witajcie!!!!
jestem 2 lata po operacji obu stóp, usztywnienie i wyprostowanie drugiego palca jednej stopy i na tej samej stopie lapidus, druga stopa mniej inwazyjnie ale śrubki są. Cieszę się ogromnie, że zdecydowałam się na tę operację za jadnym razem obie stopy. Teraz jest lato i wybór butów jest dla mnie przyjemnością!!!!!!! Polecam klinikę niezdecydowanym, pelecam z pełną odpowiedzialnością, super lekarze i pielęgniarki, serdecznie pozdrawiam panią Honoratę , a ja teraz nawet śmigam w butkach na wysokich koturniach.
Ewe
16.07.2016 12:52
Śmiało można oddać się pod opiekę lekarzy i całego personelu. Po zabiegu halluxa w klinice ból był zupełnie wyłączany przez lekarzy, trochę odczuwalny po powrocie, ale w 3 dobie po zabiegu zupełnie zniknął. Pobyt w klinice wspominam jako fantastyczny. Polecam
alexandria
26.11.2016 22:58
Witam,

jestem w 10 dobie po zabiegu halluksów obu stóp. Wpisy monotonne do bólu, ale inaczej się nie da.

Pełen PROFESJONALIZM, na każdym etapie!

A do tego niespotykany w polskiej rzeczywistości optymizm u każdego członka zespołu - jak po witaminkach szczęścia ;) Nogi z każdym dniem "czują się" lepiej. Przeciwbólowe awaryjnie jedynie na dobranoc.

Polecam wyposażyć się w oldschoolowe krzesło obrotowe - jest idealne do przemieszczania się/wykonywania podstawowych obowiązków domowych.

Pamiętajcie o piciu dużej ilości wody i wciąganiu żywych kultur bakterii - pomagają ochronić organizm przed końską dawką leków w pierwszych dobach po zabiegu.

Pzdr i POLECAM Niezdecydowanym :)


Strona 1 z 2
1 | 2
*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów