Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

2 miesiące po zabiegu





Strona 3 z 4
2 | 3 | 4

Autor

Wiadomość

Maria
21.02.2021 18:01
Witam ja jestem 3 tyg po operacji haluksa lewego szwy już zdjęte sopa boli raz mniej raz więcej chodzę w ortezie w domu bez kul jednak na dwór wychodzę o kulach jak za dużo pochodzę to później boli nie wiem może za dużo chodzę
Marta
14.03.2021 19:49
Operację miałam 4 lutego i muszę powiedzieć że jak dla mnie rewelacja. Ból tylko przez pierwsze dwa dni, potem jak ręką odjął. Pierwszy tydzień się oszczędzałam i miałam teściową do pomocy przy dzieciach ale od drugiego tygodnia normalnie śmigam w bucie ortopedycznym. 17 marca IDĘ na RTG i wizytę kontrolną i mam nadzieję że już wskoczę w swój butek. Noga nie opuchnięta, nic nie boli, palcami wszystkimi ruszam normalnie bez żadnej rehabilitacji. Mam nadzieję że w maju będę mogła wrócić do ukochanego biegania
Agniecha
16.03.2021 22:43
Marto, a jak zaawansowane miałaś haluksy i jaką metodą miałaś operacje ? Bo to jest kluczowe jeśli chodzi o późniejsze wracanie do pełnej sprawności.
Marta
21.03.2021 21:51
Agnieszko, jeśli chodzi o stopień zaawansowania to na lewej nodze tej którą miałam teraz operowaną miałam spory, lekarz określił na pograniczu średniego i dużego. A zabieg przeprowadzono metodą Chevron
Karola
03.04.2021 11:54
Witam, jestem ponad 2 Miesiace po operacji haluksa prawej stopy dość sporego, druty kirschnera, palce jeszcze trochę zesztywniale da się już delikatnie stawać na stopie, ale niestety rano najbardziej boli i staje się czerwona i Sina, duty wyciągnięte 2 tyg temu. Zaczęłam rehabilitację ale nic nie pomaga zmniejszyć obrzęku. Czy możecie polecic co robić żeby zmniejszyć albo poprawić krążenie w stopie ? Wizyta na kontrolę dopiero za 2 tyg ;( trochę martwi mnie to zasinienie,jem jeszcze profilaktycznie przeciwobrzekowe reparil ale raczej to nic nie pomaga, plus wit D, magnez
Może lepiej wypić herbatę z prądem zastanawiam się żeby poprawić prawe krążenia Heh czy to może pogorszyć sytuację?
Paulina
15.11.2021 16:24
Witam,
jestem miesiąc od zabiegu haluksa. Od 2 dni zauważyłam wyciekającą ropę w miejscu wystającego druta. Czy ktoś miał podobnie? Powinnam się niepokoić?
Agnieszka
01.01.2022 09:27
Wszystko zależy od stopnia deformacji i metody jej usunięcia. Nie porównujmy zaawansowanych haluksów usuwanych metodą np. Lapidusa z delikatnym zniekształceniem w początkowym stadium ich powstania…
Betka
04.03.2022 14:47
Witam. Operację miałam 25 stycznia. Po zdjęciu szwów ciężko się goi.10 marca idę na ocenę gojenia. Ból grzbietu stopy nasila się. Drugi palec opada, nie pomaga podwiązywania.po za haluksem miałam korektę płaskostopia poprzecznego. Stopę mam w bucie gipsowym który zdejmuje do mycia i zmiany opatrunku oraz w bucie. Czekałam na te operację ale dzisiaj mam mieszane uczucia. Przeraża mnie utrzymujący się ból.Jestem po operacji kręgosłupa, szybciej wróciłam do formy.
Iza
14.03.2022 22:31
Hej Betka,

wszyscy wymagaja by wygoilo sie w 2 tyg., bo takie bzdury sa na stronach reklamujacych operacje haluksow! Stopy nie maja tluszczu a sa b. unerwione, chodzimy na nich a nie wszystkie mamy tesciowe (jak tu jakas laska pisala) kt. odciaza bysmy sobie lezaly nawet tydzien po operacji. Cwiczenia b. pomagaja. Przycisnij lekarza - niech sie zainteresuje efektem pozabiegowym
Monika
23.03.2022 10:58
But gipsowy? A gdzie była robiona operacja? Ja miałam operacje 7.02 i teraz już chodzę od tygodnia w swoich, płaskich bitach. Fakt, czasem pojawi się mała opuchlizna - normalne, także pojawia się ból przy zginaniu stawu, ale ćwiczę w sposób, jaki pokazał lekarz i absolutnie jestem przekonana, że wrócę i do sportu i do szpilek.


Strona 3 z 4
2 | 3 | 4




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów