Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

2 miesiące po zabiegu





Strona 2 z 4
1 | 2 | 3

Autor

Wiadomość

Katarzyna
07.09.2015 12:09
Cześć Karolina!
Ja miałam tak samo, znaczy się taką samą operację z palcami i hallux i opuchlizna była długo, nie nosiłam żadnych skarpetek żadnych okładów nic, przejdzie samo. Ja miałam tylko jedną stopę ale to bez różnicy, nic sie nie martw i nie przejmuj tak, po prostu potrzebujesz widocznie czasu ;-) a raczej stopy, wszystko minie tylko sie nie nakręcaj taka operacja jak każda to ingerencja w ciało a tu szczególnie kości są ciete więc wiesz ;-) minie naprawdę.
Grażyna
02.10.2015 22:00
Witam. Jestem 6 lat po operacji. Nadal uważam że warto było. Nie ma się co oszukiwać każdy przypadek jest inny. Ktoś wróci do normalności szybciej a ktoś później. W moim przypadku stopy puchły rok czasu a potem już było lepiej. Nosiłam buty o rozmiar większe !ale dziś jak chcę to zakładam i na wysokim obcasie. No i piękne stopy a buty nie wykoślawione. Życzę wszystkim cierpliwości w czekaniu
Grażyna
12.10.2015 17:59
Witajcie.jestem 7 miesięcy po operacji; haluxa, 2 palców .1 młotkowaty,jest naprawdę dobrze ,we wrześniu pochodziłam troszkę po górach,ale bardzo ostrożnie.Buty kupuję o pół nr,za duże okrągłe czuby i malutki szeroki obcasik.,W jeden but wkładam wkładkę.Cały czas stosowałam się szczegółowo do zaleceń lekarza.Nie forsować nogi i zapomnieć o szpilkach.Pomagają masaże limfatyczne,zrobione prawidłowo.
Pozdrawiam G.Ż.
Dorota
11.11.2015 22:38
Hej, mialam operacje 22 lipca, a zaczelam biegac po 12 tygodniach. Nie sadze, aby wczesniej mozna bylo to robic.. Noga nie puchnie (mialam robiona 1 stope) a blizna zagoila sie ladnie, choc wiadomo, ze wciaz widoczna jest i pewnie bedzie dlugo.. Ale stopa wyglada super bez haluksa i nie zaluje w ogole, ze zdecydowalam sie na operacje. Choc wciaz cwicze stope i smaruje kremem na blizny, ale o operacji powoli zapominam:)
Agnieszka
17.05.2019 19:10
Witam ja jestem 2,5 miesiaca ppo operacji palucha sztywnego. Goi sie ladnie i nie puchnie raczej mi stopa ale za to boli mnie podbicie i palec takie dziwne uczucie oraz staw jest sztywny mimo cwiczen. Fakt, chodze coraz lepiej ale duzo brakuje do normalnosci. Nie wiem, czy tak ma byc?
Kokoszka
21.05.2019 19:58
Agnieszka to normalne , to minie:-)
B.
04.12.2020 19:24
Jestem dwa miesiące po operacji lewej stopy. Kości w stopie wciąż bolą. Stopa spuchnięta. Dopiero co, zaczęłam poruszać się bez buta i tylko w domu. Jestem po 10 zabiegach rehabilitacyjnych - indywidualna praca z terapeutą, laser, wirówka, krio. Czekam z utęsknieniem za normalnym poruszaniem się. Chcę za jakiś czas powiedzieć, że było warto. Pozdrawiam.
Iza
16.12.2020 16:45
Ja jestem 1 dzień po operacji też mam nadzieje ze warto było.Bo na razie ból jest nieziemski. Jeszcze za 2 tygodnie ściąganie szwów, a za 6 tygodni wyciąganie druta z palca.Pewnie tez będę potrzebowała potem rehabilitacji. Na razie ukojenie przynoszą zimne okłady, leki pomagają na chwilę. Pracuje zdalnie cały czas i ciężko się skupić, ale może z każdym dniem będzie lepiej.
Kamila
31.01.2021 22:26
Hej, 10.12.2020 miałam operacje na prawej stopie. Przez caly ten czas siedze lub leze w lozku z uniesiona noga w gorze. Nie moge poroszac duzym palcem . Czy to jest normalne ? nie moge go zginac. Bardzo minimalne ruchy moge robic tym duzym palcem.Nie zgina sie tak jak powinnie. Jak tylko wyjde z lozka i troszke pochodze po domu zaraz noga puchnie i jest wilka czerwona . Dajcie znac po ilu tygodniach mozna normalnie chodzic bez buta . pzdr
Aneta
12.02.2021 22:18
Kamila, ja miałam operację 14.12.2020, więc w podobnym czasie jak Ty, bez ortezy zaczekam chodzić 2 tygodnie temu, choć początku były ciężkie, gdyż trudno mi założyć jakikolwiek but, bo noga wciąż puchnie, i też mimo fizjotterapi paluch praktycznie się nie rusza☹ czekam z utęsknieniem na pełną sprawność stopy, ćwiczę, nacieram, masuję ... i czekam może kiedyś będzie lepiej, napisz jak teraz u Ciebie?


Strona 2 z 4
1 | 2 | 3




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów