Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Przesunięcie śruby






Autor

Wiadomość

Aaa
05.05.2020 16:25
Po operacji haluksa została mi śruba e stopie, domniemam ze dla wzmocnienia kości stopy. Niestety od jakiegoś czasu czuje wystająca gule przy bliźnie - wydaje mi się, ze przesunęła się śruba. Niestety orZez wirusa nie jestem w stanie skonsultować się z lekarzem ;( czy ktoś wie czy to jest groźne? Oprócz dyskomfortu w niektórych butach boli mnie tylko jak dotykam
Gosia
07.05.2020 19:28
A czy to nie powinno być usunięte? To zespolenie czy śruba tytanowa która ma zostać na stałe?
Aaa
27.05.2020 22:21
Zespolenie - śruba ma zostać na stałe. Ale wystaje coraz bardziej i dyskomfort jest coraz wiekszy. Wiec niestety musze próbować konsultować się z lekarzem...
Aaa
27.05.2020 22:22
śruba ma zostać na stałe. Ale wystaje coraz bardziej i dyskomfort jest coraz wiekszy. Wiec niestety musze próbować konsultować się z lekarzem...
Gggg
14.01.2022 07:57
Jaki był finał Pani wystającej śruby w stopie? Właśnie mam ten sam problem.
Monika
17.01.2022 22:04
Witam, ja mam dokladnie to samo. Operacja 2 lata temu. Od 3 miesiecy mam wystajacy guzek pod blizna, bol w niektorych butach, guzek wychodzi po bieganiu glownie...sruba moze byc usunieta poniewaz kosci sa juz dawno zespolone. Pytanie tylko czy to sruba.
Iwona
29.06.2023 21:08
Miałam operację palucha koślawe go metodą Chevrona,czy zespolenie tej kości śrubą tytanową można usunąć? Bo mam problem ze zginanie m palca i czuję dyskomfort. Obecnie to już 7 tydzień po operacji
Ania
27.07.2023 05:14
Jestem prawie rok po operacji. Mam śrubę tytanowa i problem. Od jakiegoś tygodnia całkowicie sztywny paluch i wyczuwam pod skórą śrubę ,która prawdopodobnie się przesunęła. Jutro idę na RTG ,bo ewidentnie coś się dzieje. Do tego duży ból ,który utrudnia chodzenie oraz spanie.






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów