Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

7 tygodni po operacji haluksów





Strona 2 z 5
1 | 2 | 3

Autor

Wiadomość

Natalia
07.06.2014 09:45
Wszystkie zalecenia przed zabiegiem na pewno Pani otrzymała lub otrzyma:) Między innymi usuwamy lakier z paznokci. Tuż przed zabiegiem musimy być na pewno na czczo. Jak już zgłosi się Pani do kliniki w dzień zabiegu to odwiedzi Panią anestezjolog i przeprowadzi wywiad w celu dobrania odpowiedniego znieczulenia do zabiegu. Będzie Pani poproszona o wypełnienie karty z różnymi pytaniami, później dostanie Pani odpowiednie leki i już tylko czekanie na zabieg. To wszystko jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu :) Proszę się nie martwić o wszystkim zostanie Pani dokładnie poinformowana.
pozdrawiam
Beata -Skarżysko
01.07.2014 21:29
Pani Karolino i pani Natalio ja również operowałam obie nogi 5 miesięcy temu,również nie mogłam chodzić a ból w nocy gdy otarłam nogę o nogę był nie do wytrzymania,budził mnie.Jedynym szczęściem było gdy znalazłam w internecie adres kliniki,wpisy utwierdziły mnie że to jest miejsce na pozbycie się halluksów.Mieszkam w Świętokrzyskim lecz po wizycie u doktora Jackowiaka ani odległość nie była problemem ani kwestia pieniędzy.Doktor Jackowiak na wizycie opowiedział wszystko ze szczegółami o zabiegu,jak będzie przebiegał.Pani Danusia przekazała mi wszystkie informacje w jaki sposób przygotować się do zabiegu.Z gabinetu wyszłam bardzo pozytywnie nastawiona i teraz wiem że zrobiłam dobrze nie czekając z decyzją.Obecnie pracuję od 3miesięcy i jestem dumna z moich nowych pięknych nóg a wszystko to zawdzięczam to doktorowi Jackowiakowi.
Eliza
16.11.2017 21:06
Ja mialam operacje dwa tyg.temu,ale tylko na jedna noge /druga bede robic gdy sie pierwsza wygoi,dzieki temu moge chodzic/.Operowal mnie dr MAŁEK w STRZYŻOWIE,normalnie na fundusz.Jak po dwoch tyg.jestem bardzo zadowolona.Wszystko ładnie sie goi.Polecam dr.Małka.
bibi
18.03.2018 14:44
Witam ja jestem 4 tygodnie po operacji jednej nogi jestem zadowolona ,operacja była na kase chorych czekałam tylko 3 tygodnie,nie ma potrzeby płacić ,po co wole pojechać na urlop za te pieniądze,pozdrawiam
Dzamila
31.03.2018 00:15
Bibi, czy masz zlecone rehabilitacje?
Jak długo chodziłaś przy pomocy kul?
Jestem 6 tyg po operacji, ciągle kuleje, palec jest sztywny. Robię ćwiczenia w domu i po malutku się usprawnia. Jednak nie wiem co i jak długo powinno trwać. Też miałam operację na NFZ.
Justie
29.05.2018 08:04
Bibi a gdzie Ty miałaś tą operację że czekałaś tylko 3 tygodnie. Ja czekam na operację w Świebodzinie już ponad 3 lata. zastanawiam się czy nie zrezygnować i nie zrobić obu nóg na raz prywatnie. na fundusz nie dość że się długo czeka to jeszcze tylko jedną nogę robią a drugą po roku co najmniej - zależy od kolejki.
Justyna
03.06.2018 18:39
Witajcie,ja mialam operacje 20 marca 2018,nie mialam robionego zdjecia rtg po zabiegu,jest 1 czerwiec...stopa jak byla spuchnieta tak jest nadal,lekarz karze mi samej cwiczyć,na pytanie o zdjecie twierdzi ze nie ma potrzeby,widzi ze jest spuchnieta i w okolicy blizny i duzego palca zasinione nie reaguje i mowi ze tak ma byc.Boli mnie przy palcach,nie ma mozliwosci bym zgiela palucha sama bo jest sztywny,powieccie co robic?
Lucyna
12.06.2018 21:07
Pani Justyno , ja mialam operację 18 kwietnia , po 6 tygodniach miałam zrobione zdjęcie i lekarz powiedział , że jest wszystko ok. Ale teraz mam tak jak u Pani, opuchnięte w okolicy blizny i duży palec. Nie wiem czy to normalne po takim czasie a wizyta dopiero za dwa tygodnie .
Ania
20.07.2018 07:55
Bibi jak to załatwiłaś ? Daj znać
czeko
01.09.2018 21:05
U mnie dzisiaj mijają 3 tygodnie od zabiegu - na NFZ. Czekałam na taki zabieg miesiąc. Dostałam skierowanie od ortopedy, został mi polecony szpital w Golubiu-Dobrzyniu i nie żałuję. Przez dwa dni brałam leki przeciwbólowe, później nie było to konieczne. Ładnie się goi, jest lekko opuchnięte, sine, ale jestem dobrej myśli. Za kilka dni mam wizytę kontrolną u lekarza, który przeprowadzał mój zabieg - zobaczymy czego się dowiem :)


Strona 2 z 5
1 | 2 | 3




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów