Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

3 tygodnie po operacji





Strona 5 z 12
4 | 5 | 6

Autor

Wiadomość

Agnieszka
08.07.2019 21:36
Jutro mijaja 3 tyg od zabiegu. Po zdjeciu szwow rozpoczelam cwiczenia stopy, ruszanie nia gora-dol ×50 i tak co dwie godz. Dzieki temu juz 2 dni pozniej stawialam stope na podlodze, oczywiscie w bucie pooperacyjnym, a po 4 dniach chodzilam juz bez kul i tak jest do tej pory. Stopa puchnie tylko troche i to wtedy gdy za duzo pochodze. Wtedy leze, zimny oklad i jest ok. Staram sie nie nadwyrezac jej ale czasami trzeba sie ruszyc :)
Marzena - ja tez mialam takie obawy przed operacja ale powtarzalam sobie, ze przeciez zawsze chcialam to zrobic wiec juz sie nie wycofam. I teraz na dzien dzisiejszy nie zaluje ani troche. Sadze, ze po nowym roku zoperuje druga noge.
Aneri
16.07.2019 20:23
Marzeno proszę się nie obawiać zabiegu, ponieważ to nic nie boli. Jestem obecnie 3 tygodnie po zabiegu. Że szpitala wyszłam na drugi dzień. Miałam robionego haluksa i palca drugiego (młotkowaty). Otrzymywałam kroplówki przeciwbólowe bezpośrednio po zabiegu a po 12 godzinach tabletki. Po dwóch dniach brałam tabletkę Ibupurm Max tylko raz dziennie przez tydzień. Teraz nic już nie boli tylko lekko podczas chodzenia. Chodzę w takim specjalnym sandałku. W ciągu dnia nogę trzymam na podnóżku poziomo. Chodzę po ogrodzie. Jeżdżę samochodem. Mam automatyczną skrzynię biegu. Lewą noga była operowania. Jeszcze 3 tyg i będę miała wyciągnięte druty oczywiście na znieczulenie. Warto zrobić ten zabieg bo po jakimś czasie cała stopa się zdeformuje i zwyrodnienie przejdzie początkowo na stopę a później na całą nogę. Nic a nic nie żałuję że zdecydowałam się na ten zabieg. Jeżeli chodzi o opuchliznę to jak siedzę to nie ma a jak pochodzę trochę to jest ale bardzo minimalnie. Pozdrawiam wszystkich.
Anna
17.07.2019 12:47
Witam, przeszłam operację haluksa metodą chavrona 8 lipca. Trzeciego dnia po operacji zaczęłam chodzić w bucie ortopedycznym o kulach. Leki przeciwbólowe brałam przez 5 dni. Na dzień dzisiejszy chodzę o jednej kuli, stopa dobrze się goi oczywiście jeszcze jest trochę opuchnięta. Dodam że operację przeprowadzono w szpitalu w Lęborku na NFZ. Już jestem bardzo zadowolona i nie żałuję że podałam się zabiegowi. Wreszcie będę mogła nosić buty jakie zechcę
Rezie
06.09.2019 23:51
Witam ja jestem 10 tygodni po operacji haluksa I palca mlotkowego , ktory jest skrocony I rowniez mialam zalozany gips. 2 tygodnie gips a potem 4 tyg gips lekki. Nie ma sie co martwic w szpitalu zakladaja specialne opatrunki i pod gipsem wszystko ladnie sie goi. XX
Meg
11.09.2019 09:10
Ja właśnie czekam na operację i jestem przerażona nie tyle bólem ile możliwymi konsekwencjami. Jestem osobą aktywną i matką dwójki dzieci z których najmłodsze ma 3 latka. Mam do zooperowania prawą stopę z ogromnym haluksem i 3 palcami mlotkowatymi. Najgorsze jest to że lekarz nie udzielił mi zbyt wielu informacji i nie wiem czego się spodziewać. Powiedział tylko, że trzeba ciąć kości 3-4 palców i zespolic na nowo
kasia
11.09.2019 18:35
U jakiego jakiego lekarza byłaś , tam jest czterech?
Asia
03.10.2019 08:56
Ja również czekam na operację haluxa lewej stopy z NFZ w Częstochowie ( został miesiąc ). I strasznie sie boję. Tak naprawdę po wizycie z ortopedą zorientowałam się że nic nie wiem na jej temat ( i chyba będę musiala się wybrać jeszcze raz). Jestem osobą aktywną fizycznie, czy bez problemu po takiej operacji będę mogła wrócić do sportu? Czy trzeba zrobić badanie krwi przed operacją ? Czy jest możliwość uśpienia na czas operacji (ja mdleję przy pobieraniu krwi a co dopiero uczestniczyć w takiej operacji)? Jakie jest ryzyko ze halux wróci? Czy blizna po takiej operacji jest bardzo widoczna ? Może ktoś kto jest po operacji z NFZ podpowie mi...
Tina
09.10.2019 16:53
Jestem 5 tygodni po operacji. Szew ładnie się zagoił ale noga dalej spuchnięta, sina i pobolewa. Po 5 tyg. wyjęty po wyjęciu drutu palec się znowu przekrzywil się w postać haluksa. Jestem zdegustowana. Chyba na nic zdało się moje cierpienie. Nie rozumiem dlaczego tak się stało. Widać, że każdy przypadek jest inny. Wszystko zależy od szczęścia. No trudno.
Ania
11.10.2019 22:29
Do Asi: operacji nie bój się, to są zabiegi bardzo powszechne, procedury są wszędzie podobne. Gorzej jest po operacji, długo trwa powrót do normalnego chodzenia. Ja jestem 10 tygodni po i wciąż przeżywam katusze, stopa boli, obrzęk utrzymuje się, trudno dobrać buty.
Podobno to jest indywidualne, ale w większości przypadków potrzeba około pół roku. Te panie, które piszą, że super itp to, zauważ, z kliniki Jackowiak...
Anita
14.10.2019 02:53
Jestem 10 dni po operacji w Gdańsku na NFZ. Bardzo bolało po zejściu znieczulenia.....bardzo, ale już ok... Nie zaluje decyzji. Za 4 dni usuwany szwy. Chodzę w specjalnym bucie i o dwóch kulach... Oszczędzam nogę. Zobaczymy co powie lekarz za cztery dni..


Strona 5 z 12
4 | 5 | 6




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów