Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Usuwanie implantów po operacji haluksów

Strona 1 z 2
1 | 2

Autor

Wiadomość

Beata
17.11.2016 15:45
Drogie Panie czy któraś z was miała usuwane śruby? I dlaczego ? Jakie dawały objawy?
Ja jestem po 2,5 mies. po operacji i nagle odczuwam dziwne kłucie pod miejscem operowania w jednej stopie tak jakby kamyk był w bucie. Obawiam się że to może śruba daje o sobie znać. A doktor mówił że czasem te śruby wymagają usunięcia...
Ania
18.01.2017 01:36
Pani Beato mam pytanie, ja również jestem dwa i pół miesiąca po zabiegu i też odczuwam małą kulkę pod skórą zaraz obok blizny. Bardzo przeszkadza w niektórych butach. Podejrzewam wystającą śrubę. Pisze pani że trzeba je czasami usuwać, czy Pani usunęła?Pozdrawiam Ania
Grażyna
02.02.2017 19:23
Szanowne Panie może się zdarzyć, że usunięcie implanta jest konieczne. Pod koniec stycznia byłam na takim zabiegu, który trwał bardzo krótko i z punktowym znieczuleniem. Teraz komfort w chodzeniu jest jeszcze lepszy. Jeśli jest to konieczne, to nie wahajcie się jechać by usunąć implant.
Pozdrawiam serdecznie
Dagmara
23.02.2017 14:35
Szczerze mówiąc nigdy się z tym nie spotkałam, ja miałam operację u Dr Bryłki z Poradni Chorób Stopy i na razie jest wszystko, ale dziwne jest o czym Pani pisze, może lepiej skonsultować się z lekarzem?
Magda
07.03.2021 00:48
Czy jest Pani już po konsultacji z lekarzem? Czy wiadomo jaka była przyczyna? Czy powodem była źle wykonana operacja?
Magda
11.03.2021 19:31
Czy jest Pani już po konsultacji z lekarzem? Czy wiadomo jaka była przyczyna? Czy powodem była źle wykonana operacja?
8 miesięcy po operacji
17.05.2021 23:30
Operowaną miałam jedną nogę,mija 8 miesięcy. Jest coraz gorzej. Noga jest non stop opuchnięta. Od spodu i na wierzchu. Zapalenie rozcięgna. Płyn i ból koło dużego palca. Co z tego ze nie mam haluksa jąkanie mogę stawać na stopę. Niesamowity ból od spodu stopy. Dr mówi jednak ze jest wszystko ok. Nie do pojęcia. Wszystko ok a ja nie mogę chodzić przez opuchliznę od spodu. Mało tego byłam u innego lekarza. Powiedział ze jak tak długo utrzymuje sie stan z wysiękiem płynu to dojdzie do psucia uszkodzenia kości. Ale dr widać sobie nie radzi z sytuacją. Twierdzi ze używam złego określenia ze mam stan zapalny a mnie to nie robi różnicy bo nie mogę chodzić. Tyle miesięcy w bólu. Rozumiecie? Nadwyrężam druga nogę, biodro , kolano. Nie wiem co juz robić. Nie jestem lekarzem. Moze ta śruba mi szkodzi. Mój rehabilitant twierdzi na dodatek ze przestrzeń miedzy kościami zrobiła sie zbyt wąska i nie mogę zginą swobodnie palca i chodzić. Chodzę od miesięcy w jednych rozklepanych butach. I tak sobie polepszyłam. Najgorsze jest to ze klinika nie pomaga. Wszystkie dobrej pory zalecenia dr nie dały najmniejszej poprawy. Jestem załamana.
Andrzej 27
18.05.2021 11:51
może powinnaś zrobić tomografię tej nogi?
Widać więcej niż na zwykłym rantgenie
Agnieszka
27.05.2021 21:41
8 miesięcy po operacji i tylko gorzej ? To skoro trafiłaś na to forum, to może warto wybrać się na wizytę do lekarza z tej Kliniki... Zespół jeden z najlepszych w Polsce, zapewne naprawią, to co ktoś spaprał...
Beata
18.09.2021 22:31
Witam, jestem 11 miesięcy po operacji halluksa. Mam ten sam problem. Pojawil sie obrzęk, boli w biodrze i kolanie, do tego rwanie palca.Noga sztywnieje aż do biodra kiedy siedzę czy śpię. Lekarz twierdzi, że to może być od śruby i zalecił jej wyciągnięcie. W miejscu szwów A było ich 12 noga nadal odrętwiała. Na usg są zwyrodnienia i uszkodzony staw. Czy ktoś ma z Was podobnie? Pewnie nie obejdzie się bez kolejnej operacji. Szukam dobrego lekarza. Piszecie o dr Bryłka. Doradźcie proszę


Strona 1 z 2
1 | 2
*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów