Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Usuwanie implantów po operacji haluksów





Strona 2 z 2
1 | 2

Autor

Wiadomość

Agnieszka
20.07.2022 23:10
Czy ktoś miał podobny przypadek, jestem 3 tygodnie po operacji halluksa. Miałam wstawianą jedną śrubę i co dziwnego jak opuchlizna zeszła zauważyłam wystający twardy punkt na gorze stopy … nie koło blizny z boku . Mam wrażenie ze to śruba.. :( Nie wyobrażam sobie ubrania normalnego buta, ponieważ na 100 % będę czuła dyskomfort. Mam wizytę kontrolna dopiero we wrześniu i przyznam ze się martwię .
Renata
18.01.2023 14:53
Ja miałam zabieg we wrześniu, mam do wyjęcia 2 śruby, bo wystają z kości i powodują ból przy większości butów, lekarz na wizycie po 6 tygodniach po operacji i po prześwietleniu stwierdził, że trzeba je usunąć... A wystają bo mam za chudą stopę... No cóż, nie będę tego komentować, nie wiem, czy to się zdarza, czy to po prostu źle wykonany zabieg... Śruby mam mieć wyjęte po min. pół roku, na razie tylko jedne zimowe buty mogę założyć...
Dorota
19.02.2023 00:22
Ja dzisiaj wyszłam że szpitala, miałam usuniętą śrubę po pięciu miesiącach od operacji z powodu alergii na metal, Mo że miałam tytanową śrubę
Beata
24.02.2023 17:11
Szykuję się do operacji, i trochę mam wątpliwości i boję się. Muszę zrobić test uczuleniowy, bo jak Dorota pisze może być problem. A ja jestem uczulona na jakieś skladniki metalu ale testów nigdy nie robiłam. To ważne jednak. Życzę zdrowia
Beata R
28.03.2023 06:52
Ja jestem przed opercją ale się waham, mam uczulenie na kobalt, nikiel I pallad a to pierwiastki używane w implantach. Czytałam że takie uczulenie powoduje że rana nie goi się i trzeba właśnie wyciągać implanty. No chyba że to czysty tytan. Zadałam lekarzowi pytanie, ale jak na razie nie odpowiedział rzeczowo np. Z czego taki implant jest wykonany. Poinformował mnie tylko, że zrobi wszystko by nie używać metalowych implantów. Operacja ma kosztować mnie 6tys. I mam mieć założony gips. Trochę mnie to wszystko zastanawia. Czytam o tym szpitalu dobre opinie, jednak dla mnie to daleko. Nie wiem co robić.
Beata R
28.03.2023 17:04
Ja też jestem uczulona na pierwiastki nikiel, kobalt i pallad. Mam ternim na 18.04 ale nadal nie jestem na 100% zdecydowana. Gdyż nie mam jednoznacznych odpowiedzi od mojego lekarza jakigo rodzaju będą użyte zespolenia. U mnie ma być też gips?
Agnieszka
30.03.2023 09:16
Na Pani miejscu uciekałabym z miejsca, gdzie po operacji chcą założyć gips. Proponuję zgłosić się po prostu do kliniki Halluxmed, tam lekarze na pewno wyjaśnią Pani wszelkie niejasności i otoczą profesjonalną opieką. Pozdrawiam serdecznie
Ewa
25.06.2023 15:22
Ja miałam operacje 7 lat temu na obu stopach. W prawej stopie wszystko było ok od początku, ale lewa trochę problematyczna w czasie operacji od wtedy też trochę problematyczna. Ale przez te 7 lat komfort chodzenia zadowalający. Teraz w lewej stopie coś się dzieje. Mam skierowanie na usunięcie zespolenia.
Joanna
09.04.2024 23:40
Witam,u mnie w listopadzie 2023r.minoł rok po operacji haluksa i z powodu bólu i kłucia przy ranie operacyjnej po zdjęciu rtg i konsultacji ortopedycznej miałam usunięte implanty(dwie śrubki)lekarz prowadzący mnie id początku stwierdzili iż to jest normalne kość ładnie się zrosła kont zrostu jest idealny,a śrubki zostały wypchane...w listopadzie 2023r.usunięto mi je(pobyt w szpitalu miał być jednodniowy- był trzy dniowy) dziś jest kwiecień 2024r.i od tygodnia powyżej haluksa pojawiła mi się bolącą gólka z której właśnie sączy mi się nieokreślona maź...jutro wizytę u ortopedy i zapewne kolejna część zespolenia dała o sobie znać!Jestem załamana,bo po operacji i po tym co po niej przeszłam(półtora miesiąca w bucie ortopedycznym o kulach ze stopą uniesioną do góry!Ból straszny! 7 tyg.zastrzyki przeciwzakrzepowe,potem rehabilitacja i większe szkody po bucie ortopedycznym niż po operacji!Sam moment operacji to było wszystko co wspominam najlepiej,pół roku L4,szczęśliwy powrót do pracy i po roku kolejne L4 trzy tygodnie po usunięciu śrubek,teraz kolejne chorobowe,bo zapewne bez szpitala i zabiegu się nie obejdzie! Jeśli mam być szczera to wolałam mojego haluksa,bo mimo utrapienia które mi sprawiał nauczyłam się z nim żyć,a teraz bujać się będę nadal z dolegliwościami pooperacyjnymi i nie wiem czy to wina lekarza i szpitala na NFZ czy tak jest być może jutro w prywatnej klinice usłyszę odpowiedź!Osobiście nigdy więcej nie zdecydowałabym się na tego typu operację,być może większe fundusze skusiłyby mnie na operację w fachowej prywatnej klinice póki co zaczynam leczenie prywatnie,bo już naprawdę jestem zniesmaczona i poirytowana całą sytuacją,szpitalem i lekarzem!


Strona 2 z 2
1 | 2




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów