Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

7 tygodni po operacji haluksów

Strona 1 z 5
1 | 2 | 3

Autor

Wiadomość

Natalia
07.05.2014 16:52
Witam serdecznie:) 7 tygodni temu miałam operację haluksów i dzisiaj mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja i żałuje, że nie zrobiłam tego wcześniej. Sam zabieg był całkowicie bezbolesny, opieka medyczna w klinice na bardzo wysokim poziomie. Życzyłabym sobie wszędzie takich profesjonalistów jak cały zespół dr Jackowiaka na czele z doktorem:). Moje stopy goiły się bardzo szybko, ból był niewielki, obrzęk z dnia na dzień coraz mniejszy, a dzisiaj już normalnie chodzę i co najważniejsze mam bardzo ładne stopy, których kiedyś nie lubiałam. Serdecznie polecam wszystkim, którzy mają problem haluksów, a ich sampoczucie polepszy się o 100%.
Pozdrawiam Natalia
Joanna
11.05.2014 18:51
Czy obie nogi Natalio miałaś operowane? Ja ciągle się wacham, bo i koszt duży i te dojazdy na konsultację a mieszkam w gdańskim, a Ty skąd jesteś?
Iwona
14.05.2014 12:29
Ja miałam zabieg na dwie nogi 5 tygodni temu jestem jeszcze w butach ortopedycznych ale już niedługo założę normalne i tez jestem bardzo zadowolona.
Zgadzam się całkowicie z opinią Natalii
Joanno tak że nie wahaj się a podejmij decyzję ja przeciągałam i doprowadziłam do dużego zniekształcenia stóp że ostatnimi czasy nie mogłam chodzić. Odległość nie jest taka straszna ja jestem z Elbląga. Pozdrawiam
Anna
14.05.2014 21:20
Witam. 6 tygodni temu miałam operację haluksów i czuję się świetnie. Chodzę jeszcze w śmiesznych butach ,,na rzepy\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Moje stopy, uważam, że mam bardzo ładne. Utrzymuje się jeszcze niewielki obrzęk, zwłaszcza wieczorem, po całodziennym chodzeniu ale z dnia na dzień jest coraz mniejszy. Ruszam palcami, nie mam zaburzeń czucia, blizna mało widoczna, a to najważniejsze. Chętnie poszłabym na długi spacer z kijkami. Operacja była praktycznie bezbolesna, po zabiegu sporadycznie brałam leki p/bólowe. Opieka świetna, profesjonalna. Dr Jackowiak jest bardzo kulturalny, z klasą, co rzadko zdarza się w dzisiejszych czasach wśród młodych lekarzy. Cieszę się że podjęłam słuszną decyzję wybierając Przeźmierowo. A odległość nie ma znaczenia,( jestem z woj. dolnośląskiego ).
Natalia
19.05.2014 16:13
Tak Joanno, miałam operowane obie nogi jednocześnie. Ja dojeżdżałam do Przeźmierowa 200 km, ale myślę że najważniejsze wybrać odpowiednią klinikę i specjalistów, którymi niewątpliwie są osoby z kliniki Jackowiak. Pan doktor operuje ludzi z całej Polski, ale i z poza również dlatego myślę,że nie ma się co zastanawiać, bo mi dwa miesiące od zabiegu mijają dokładnie dzisiaj i nie wiem kiedy to zleciało:) Już chodzę na rehabilitacje i wracam powoli do pełnej sprawności:)
beata
21.05.2014 06:44
Witam pani Natalio-mam pytanie na jakie rehabilitacje pani chodzi?miała to pani zalecone?Ja obecnie jestem 3 miesiące i zastanawiałam się nad rehabilitacją ?a jak pani nogi czy puchną i czy chodzi pani w butach takiego rozmiaru jak przed operacją? Pozdrawiam.
Natalia
21.05.2014 22:49
Pani Beato po drugiej wizycie kontrolnej u mnie było to 5 tygodni po zabiegu dostałam zalecenia na masaże limfatyczne, dzięki którym obrzęk całkiem ustąpił. Oprócz tego wykonywałam ćwiczenia w domu według zaleceń lekarza. Natomiast 7 tygodni po zabiegu, zaczęłam ćwiczenia z fizjoterapeutą, który już miał pacjentki po takim zabiegu i jest przy okazji moim znajomym także wiem, że ma doświadczenie w tym zakresie. Moja rehabilitacja to głównie ćwiczenia stawu skokowego i bardzo delikatne ćwiczenia palców i prawidłowego obciążania stopy, ponieważ jak Pani wie po tym zabiegu na początku trochę zmienia się sposób poruszania i należy z powrotem nauczyć się prawidłowego chodu. Moje nogi praktycznie już nie puchną, tylko bardzo sporadycznie po całym dniu jeśli więcej pochodzę, a jeżeli chodzi o rozmiar buta to zakładam takie jak przed operacją. U mnie minęło teraz dwa miesiące i na wizytę kontrolną wybieram się w połowie czerwca, czyli 3 miesiące po zabiegu i zobaczymy co dalej, co powie pan doktor, ale myślę, że wszystko jest w porządku:) Pozdrawiam serdecznie.
Karolina
30.05.2014 14:53
Pani Natalio, a czy za wizyty kontrolne też się płaci?
Mój hallux w prawej stopie jest straszny, boli, w lewej stopie też już się "wykluwa", na domiar złego podejrzewam że przyplątało mi się płaskostopie poprzeczne, jak chodzę to kuleję, taki mam ból stopy.
Mam prawie 30 na karku, ciągle nie było czasu, to ślub, to za kolejny rok ciąża, potem obowiązki przy dziecku, stale coś...
Muszę uzbierać kasę i na pewno zoperuję.
Natalia
02.06.2014 21:25
Pani Karolino wizyty kontrolne są płatne. Jest Pani młodą osobą i skoro już odczuwa Pani takie dolegliwości to myślę, że warto się zastanowić nad operacją, bo pewnie będzie nieunikniona w późniejszym czasie. Będzie Pani bardzo zadowolona i na pewno chodzenie stanie się komfortowe, bo bezbolesna, a stopy ładne bo bez haluksów. Proszę się umówić na wizytę i wszystkiego się Pani dowie i Pan doktor oceni stan Pani stóp.
Pozdrawiam
natalia
05.06.2014 16:43
Pani Natalio, ja również za kilka tygodni będę miała zabieg obu stóp. Moje pytanie.. Jak to wygląda "tuż" przed zabiegiem? W jaki sposób przygotowują do operacji? Czytałam, że musi być usunięty lakier ze stóp oraz rąk. Co jeszcze jest ważne, o czym nie jest napisane na stronie Kliniki stóp. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Strona 1 z 5
1 | 2 | 3
*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!