Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

5 dni po operacji 2-ch haluksów.

Strona 2 z 2
1 | 2

Autor

Wiadomość

Dzamila
16.02.2018 20:07
Jak wyglądały wasze kontrolne wizyty u ortopedy? Ja mam drut w palcu który usunie lekarz, który mnie operował 4tyg po operacji. Na usunięcie szwów mam zamiar iść do hirurga. Czy powinnam iść wcześniej na kontrolę do ortopedy?.... Nie chce mi się bo trochę to kłopotliwe.
Gabryśka
18.03.2019 11:08
Witam Jestem po zabiegu usunięcia haluksa. To już 8 dzień , zaczynam chodzić trochę po domu w buciku o kulach, nawet po schodach.Jest ok. choć bałam się pierwszej nocy. Nie bolało ale nie mogłam spać. Rana się goi ale bardzo boję się zdjęcia szwów a to już w piątek Jaki lek wziąć aby nie bolało. Przy zmianie opatrunku i oczyszczaniu rany przez lekarza b mnie bolało .Proszę o podpowiedź.Dziękuję pozdrawiam.
Marzenka
17.04.2019 16:13
Na stronie https://www.pomocedlaseniora.pl widziałam coś takiego jak aparat do korekcji haluksów ,czy jest to równie skuteczne jak operacja? Boje się operacji więc chwytam się wszelkich innych sposobów
Kasia
22.08.2019 08:06
Ja jestem dwa tygodnie po operacji haluksow. Dzisiaj jade na sciagniecie szwow troche sie boje. Czeka mnie jeszcze jedna operacja na druga noge. Na sciagniecie szwow jade do lekarza ktory mnie operowal
Iga
15.10.2019 08:50
ja byłam gotowa zdecydować się na operacje, już miałam umawiać termin ale koleżanka mi powiedziała, żebym dała ostatnią szanse, wkładom które robione są indywidualnie do mojej stopy, zrobiłam je w Instytucie Podologicznym. dzisiaj jestem jej bardzo wdzięczna, wkładki super się sprawdzają a ja unikęłam operacji
alicja
28.10.2019 10:52
Ja z halluksami udałam się do Instytutu Podologicznego w Tarnowie i tam z pomocą specjalisty udało mi się pozbyć tego problemu: dzięki zabiegom, specjalnym wkładkom i regularnym wizytom.
magda
07.12.2019 13:48
Iga pokaż zdjęcia przed i po :)
Anna
26.09.2021 18:51
Witam, jestem 7 lat po operacji obu haluksów w Klinice dr Jackowiaka. Jest rewelacyjnie, nic nie odrasta, nic nie boli. Sam pobyt w klinice, jeszcze w Przeźmierowie, wspominam bardzo miło. Wszystkich niezdecydowanych i bojących się, zachęcam. Nie czekajcie. Pozdrawiam cały zespół kliniki.


Strona 2 z 2
1 | 2
*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów