Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

2 miesiące po zabiegu





Strona 1 z 4
1 | 2 | 3

Autor

Wiadomość

Kasia U.
22.01.2015 16:43
Jestem dwa miesiące po operacji haluksow (obie stopy).
Po 4,5 tyg. mogłam juz założyć swoje buty. Dzisiaj (9 tygodni od zabiegu) byłam na ostatniej wizycie kontrolnej i dr Jackowiak pozwolił mi juz biegać :)
Jestem zachwycona rezultatem, mam piękne stopy.
Gdybym miała zrobic ten zabieg jeszcze raz, zrobiłabym to bez mrugnięcia okiem.
Chciałam podziękować wszystkim i każdemu z osobna, za pomoc, fachowa obsługę, pełen profesjonalizm, miła atmosferę w klinice, za kanapki o 2 w nocy po zabiegu, a najbardziej chciałam podziękować dr Jackowiakowi za to, ze mam teraz śliczne stopy i za uśmiech.
Polecam niezdecydowanym z całego serca.
Pozdrawiam :)
Kasia
Hania
26.01.2015 09:28
Witam i gratuluję tak szybkiego powrotu do dobrej formy. Bardzo mnie ciekawi jaką metodą miałaś robiony zabieg, czy były przecinane kości. Jakoś nie chce mi się wierzyć że po 4,5 tyg. zaczęłaś normalnie chodzić , przecież kości zrastają się 6 tyg. Będę wdzięczna za informację.
Ja
09.02.2015 21:55
Masz racje, Haniu! Sama jestem 2 miesiace po operacji i bardzo mnie irytuja takie wpisy. Nie rozumiem jaki jest sens wypisywania takich bzdur. Owszem, zgadzam sie, ze caly przebieg operacji, opieki po operacji i td byl na wlasciwym poziomie. Pisze wlasciwym, bo decydujac sie na prywatna klinike oczekiwalam takiego poziomu uslugi. Natomiast jesli chodzi o prawie bieganie po dwoch miesiacach nie ma mowy. Kazda w miare inteligentna osoba wie o tym, jaki jest potrzebny czas dla zrostu kosci. Z reszta Pan Doktor sam nigdy nie powiedzial, ze po 2 miesiacach mozna juz zapomniec o operacji. Wiec prosze wszystkie Panie o powazne informacje, bo na forum zagladaja osoby przed operacja i maja prawo otrzymywac wlasciwe informacje!
Hanka
05.05.2015 22:30
Jestem 7 tygodni po operacji i o bieganiu nie ma mowy. Stopy bolą po całym dniu. Odpoczywam co kilka godzin z nogami do góry. Chciałabym rozpocząć pracę ale nie ma mowy. Nie jestem w stanie korzystać ze środków komunikacji miejskiej , nie jestem w stanie przyspieszyć kroku żeby ewentualnie podbiec na autobus. Autem mogę kierować. Nie wiem, jak to jeszcze długo potrwa nogi bolą i puchną.Z tych opisów na forum wynikało coś innego. Więc jeśli ktoś myśli,że wróci do pracy po lapidusie po 6 tygodniach to może się przeliczyć tak, jak ja.
Joanna
06.05.2015 21:43
Z tego co ja wiem najwczesniejszy powrot do sportu jest po 12 tygodniach od operacji.Tak mi powiedziano na wizycie w Przezmierowie
Chyba czegoś nie zrozumialas albo nie sluchałaś
Ewa Piaseczno (zabieg 30.03.2015)
08.05.2015 00:37
Witam, jestem prawie 6 tygodni po operacji m.lapidus. Dzisiaj byłam na kontroli. W czasie wizyty pierwszy raz po operacji stanęłam gołymi stopami na podłodze. (wcześniej zawsze miałam na stopach ortopedyczne buty), w domu zaczęłam chodzić na boso, ale robię to powoli i ostrożnie, mam zalecone ćwiczenia (podnoszenie chusteczki) i basen, które mają przyspieszyć osiągnięcie całkowitej sprawności. Jednakże bieganie to jeszcze bardzo odległa przyszłość. Po 3 godzinach spędzonych w podróży (jako pasażer) nogi spuchły i bolały. Trzeba często odpoczywać z nogami do góry, robić kąpiele chłodzące, masaże i ćwiczenia.
Justyna
23.05.2015 10:58
Ewo, czy stosowałaś fizjoterapie. Np pole magnetyczne, masaz wirowy itd.
Ewa Piaseczno (zabieg 30.03.2015)
26.05.2015 21:58
Witam Justynko,
Nie stosowałam pola magnetycznego ani masażu wirowego. Dr Jackowiak zalecał basen, więc myślę że masaż wirowy również byłby pomocny. Jednakże same ćwiczenia stóp, które należy wykonywać nawet 200 razy plus moczenia i masaże zajmują tyle czasu, że na basen już nie starcza. Zresztą nie mogę jeszcze jeździć samochodem bo noga operowana metodą lapidus wciąż mnie boli, a jakoś trzeba się tam dostać.
Pozdrawiam
Ewa
karola
02.09.2015 22:08
Witam.Jestem 11 tygodni po operacji .Myślałam, że będzie lepiej i szybciej skończy się męczarnia z chodzeniem. Miałam robione trzy palce naraz, tj.obie stopy i palec młotkowaty. Operacja przebiegła super,oczywiście personel bardzo miły.Niestety po tak długim czasie stopy mi wciąż bardzo puchną, bolą i nie wiem jakie buty założę jesienią.Pływam co trzeci dzień wieczorem, a rano oglądam swoje śliczne stopy bez haluxsów i na poranku się kończy , bo póżniej są jak dwa baloniki.Muszę przyznać, że zagoiły się pięknie.Teraz noszę specjalistyczne podkolanówki na opuchliznę, więc czas pokaże co będzie dalej, ale ja już jestem tym długim powrotem do zdrowia zmęczona.Napiszcie, czy ktoś też tak ma?
Hanka
06.09.2015 22:08
Witaj Karola, ja też jestem zmęczona już tak długim powrotem do zdrowia. Jestem też po Lapidusie 15.09 będzie pół roku i o bieganiu nie myślę nawet. Nogi mi nie puchną ale bolą po całym dniu już nie wspominając o dłuższych spacerach. Zastanawiam się nad wyjęciem płytki.


Strona 1 z 4
1 | 2 | 3




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów