Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*
| Autor |
Wiadomość |
|
Dom 23.02.2018 14:07 |
Witam, bede robic operacje za pare miesieczny. Chcialabym sie zapytam czy ktos moze sie nie orjentuje o zakwaterowaniu w poblizu szpitala?czy mozna gdzies przrspax noc przed zabiegiem, gdyz bede dojezdzac..dziekuje. |
|
Agnieszka 24.02.2018 16:14 |
Można przyjechać dzień wcześniej do szpitala i przenocować. Ustala się to przy rezerwacji terminu operacji. Pozdrawiam. |
|
Anna 24.02.2018 21:37 |
Jeżeli chodzi o zakwaterowanie w okolicy Halluxmedu to polecam Pensjonat Komorniki. Telefon i adres jest w internecie na ich stronie. Ja korzystałam z noclegu w tym pensjonacie. |
|
Maja 26.02.2018 07:56 |
Jeśli zabieg jest umówiony na godziny poranne, szpital oferuje zakwaterowanie przed operacją w cenie zabiegu |
Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.
Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.