Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Zabieg na haluksa






Autor

Wiadomość

Bożena
07.10.2022 10:59
Witam jestem już trzeci tydzień po zabiegu na haluksa pomału dochodzę do siebie szwy już ściągnięte jeszcze zostały dwa druty jest obrzęk szczególnie jak trochę pochodzę w bucie ortopedycznym często czuje mrowienie dużego palucha a pod stopą mam niewielki siniak nie wiem czy to normalne. Jeszcze jedno biorę zastrzyki w brzuch przeciw zakrzepowe mam ich aż na 30 dni czy powinno się je brać aż tak długo? Jeszcze też szybko się męczę
Marcin
24.11.2022 14:46
Zalecane jest oszczędzanie stopy. Ja miałem zabieg 6tyg temu i przez pierwsze 3-4tyg prawie tylko leżałem albo siedziałem z wyprostowana nogą. Najtrudniejsze było uczucie jakby druty chciały wyjść z palucha. Nie miałem też długo czucia wzdłuż miejsca cięcia skory. Stopa od 5 tego tygodnia już tak nie puchnie a w bucie baruka łatwo się chodzi.

Co do zastrzyków ja otrzymałem aż 42 sztuki :)

PS: Mam 32 lata, haluks pourazowy z dzieciństwa

Życzę powodzenia
Ela
30.12.2022 12:17
Jestem 3,5 roku po operacji haluksa. Zabieg wykonałam na NFZ. Pod względem estetycznym stopa wygląda bardzo ładnie, ale sztywność 1,2,3 palca bardzo mi przeszkadza. Cały czas mam wrażenie odrętwienia tej części stopy, nie mogę na niej kucnąć, a po długim chodzeniu odczuwam ból. Do tej pory byłam przekonana, ze zabieg nie został przeprowadzony prawidłowo i miałam zamiar skonsultować to z lekarzami z Haluksmedu. Po przeczytaniu wpisów z tego forum dochodzę do wniosku, ze nie ma to sensu, skoro pacjenci kliniki mają podobne do moich objawy. Pozostaje tylko wygodne, płaskie obuwie i dyskomfort do końca życia.
Anka
12.04.2023 18:47
To teraz rozumiem, dlaczego jednak cześć ortopedów zaleca, że jeśli z bólem można wytrzymać, lub w grę wchodzą jedynie walory estetyczne, to zdecydowanie lepiej tego nie ruszać…
Monika
11.05.2023 22:54
Witam ,miałam operację haluxsa ponad 3 miesiące temu w Niemczech .Stopa jest ustabilizowana za pomocą implanta . Ponieważ stopa była bardzo długo spuchnięta przyjmowałam zastrzyki przeciwzakrzepowe przez 2 miesiące . Teraz jest dużo lepiej ale nadal kości w dużym palcu nie są zrośnięte a palec spuchnięty i sztywny przez co nie mogę jeszcze normalnie chodzić
Katrin
24.06.2023 18:31
Witam.
Kochani czy Wy też macie gdzieś mały zjazd emocjonalny po zabiegu na haluksa/sy ? Ja jestem 5 tygodni po zabiegu, który przebiega dobrze, to gdzieś odczuwam jakiś wewnętrzny smutek. Wiem, ze to przez to, ze mamy ograniczony ruch, samo to że cała stopa po zabiegu jest wyłaczona z codziennej aktywności. Może bierze się to stąd, ze jestem osoba bardzo żywa i pełno mnie wszędzie, to teraz mega ogranicznik wystąpił i gdzieś czuję jak mnie to wręcz dołuje. Moja rodzina mi w koło powtarza i wiem, ze mają racje, ze muszę się uzbroić w cierpliwość, że taki zabieg wymaga czasu aby się wszystko zagoiło i wróciło do pełnej sprawności.... W pn idę do mojego lekarza ortopedy i okaże się jak idą postępy, tym bardziej, ze miałam robione zdjęcie RTG a nie ukrywam, bardzo chce już usłyszeć czy bedzie szansa aby zacząć delikatnie obciążać stopę . Pozdrawiam i zdrówka Wszystkim życze :)






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów