Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

wrażenia po operacji halluksów w klinice






Autor

Wiadomość

Agata
01.06.2020 17:39
Witam, jutro mija dokładnie 3 miesiące od operacji haluksów obu stóp w klinice Halluxmed, a tak naprawdę już zapomniałam że kiedykolwiek miałam halluxy. W klinice spędziłam 2 dni. Przed zabiegiem konsultacja z lekarzem prowadzącym oraz anestezjologiem, potem znieczulenie, trochę żartów i 3 godziny później już jadłam pyszny obiad na sali, a po godzinie od operacji poszłam sama to toalety. Mam po 3 implanty w każdej stopie. Jeśli chodzi o ból to mniej więcej co 12h dostawałam leki przeciwbólowe oraz dodatkowe ostrzyknięcie stóp jak przy operacji. Pierwsze dwa tygodnie w domu to głównie kanapa i leżenie z nogami do góry. Stopy były mocno spuchnięte i wstając musiałam chwile odczekać z nogami na podłodze zanim wstałam. W moim przypadku brałam leki przeciwbólowe przez ok 10 dni zmniejszając dawkę już po tygodniu. Po pierwszej wizycie kontrolnej dostałam buty do zmiany i rozpoczęłam pierwsze bierne ćwiczenia stóp. Po 6 tygodniach od operacji wróciłam do swoich butów, doszły kolejne ćwiczenia i teraz właściwie mogę już wszystko. Mam 32 lata a halluksy były moim problemem od dziecka. Zastanawiałam się nad operacją kilka lat i nie żałuje że się zdecydowałam właśnie tam. Teraz mam piękne i prościutkie stopy, nigdy nie sądziłam że powiem o moich stopach że są piękne, ale dr Jackowiak postarał się o to i teraz dla odmiany zamiast chować mam ochotę wszystkim je pokazać. W moim przypadku czas rekonwalescencji to ok 10 tygodni.
Polecam zarówno lekarzy i jak i cały personel kliniki, to wspaniali ludzie, panuje tam fajna atmosfera i naprawdę fachowa opieka przed i po operacji. Pozdrawiam






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów