Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

powrót do formy po operacji haluksa






Autor

Wiadomość

gosia
08.01.2020 13:51
jutro mija 4 tygodnie od operacji haluksa [przecięcie kości, ścięcie narośli, zespolenie drutami]. Czy próbowaliście robić jakieś ćwiczenia na brzuch, uda i całą góre? Takie początkowe leżenie, potem siedzenie w miejscu przyczyniło się do wzrostu wagi i hodowli oponki. Bardzo mnie to wkurza i zastanawiam się nad jakimiś ćwiczeniami na leżąco, bądź na klęczkach.
Karla
10.03.2020 20:51
Delikatne cwiczenia na brzuch i rece to bylo jedyne co robilam przez tych kilka tygodni i wbrew pozorom waga spadla przez okres lezenia w lozku po operacji, co nawet bylo milym efektem ubocznym, ale jadlam regularnie i mniej niz standardowo, skoro nie bylo aktywnosci fizycznej :)
Wioletta
19.03.2020 12:14
Jestem 3 m-ce po zabiegu haluksów na obu stopach. Pobyt w Klinice Halluxmed wspominam bardzo dobrze, profesjonalna opieka i miła obsługa. Okres w domu po zabiegu był bardzo straszny - po ustąpieniu znieczulenia okołokostkowego, ból trudny do zniesienia ;(. Niestety w moim przypadku utrzymywał się do około 2 tygodni. Pomimo zabiegu obu stóp mogłam samodzielnie przemieszczać się w obrębie domu, unikałam siedzenia ze spuszczonymi nogami i długiego stania czy chodzenia. W początkowym okresie głównie leżenie. Rany zagoiły się szybko, mam bardzo ładne blizny - po operacji zastosowano szew śródskórny wchłanialny, więc bez konieczności ich usuwania. Potem już każdy dzień to fizjoterapia, dużo ćwiczeń samodzielnych w domu, zajęcia z fizjoterapeutą i basen. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że w zakresie sprawności wszystko wróciło do stanu z okresu przedzabiegowego. Stopy są idealne, czyli cel został osiągnięty. W tym samym czasie dwoje z moich znajomych również poddało się takiemu zabiegowi w innych ośrodkach, ale ich zadowolenie nie było średnie. Polecam Halluxmed
Ewa
03.11.2023 22:21
Czy ten ból był bardzo silny,po środkach przeciwbólowych nie ustępował?






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów