Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Po operacji palucha koślawego






Autor

Wiadomość

Agata
28.04.2022 13:11
Jestem po dwóch operacjach palucha koślawego tej samej stopy. Podczas pierwszej zostały usunięte osteofity. Z uwagi na brak poprawy (ból palucha, opuchnięcie) pół roku później poddano mnie kolejnej operacji, podczas której wystawiono implant. Jestem rok i 10 miesięcy po zabiegu. Niestety, zaprzyjaźniłam się z bólem. Stopa wprawdzie nie puchnie, ale często pojawiają się skurcze palców, czasem całej nogi. Nie jestem w stanie dopasować buta nawet na niewielkim obcasie. Również każda zmiana obuwia płaskiego wymaga walki z bólem. Nauczyłam się żyć z tym schorzeniem. Pokornie podchodzę do całego zdarzenia. Czasem tylko zastanawiam się, jak łatwo uległam namowom ortopedy na zabiegi. Lekarz twierdził, że kobieta jest stworzona do noszenia szpilek. Wszystkie panie ostrzegam i jednocześnie proszę - zanim chirurg obieca Wam cuda, porozmawiajcie z dobrym fizjoterapeutą. Życzę powodzenia w walce ze schorzeniem.
Katka
05.05.2022 15:47
Przykre to o czym piszesz:( Współczuję- bo u mnie też nie jest ok. Zaraz pewnie pojawi się pytanie o to czy było na NFZ i reklama prywatnej kliniki. Tak jak w odpowiedzi na mój wpis. Generalnie to potrzebne jest publikowanie więcej wypowiedzi o komplikacjach pooperacyjnych. Bo tak to każdemu wydaje się, że wszystko kończy się happy endem.
Agnieszka
06.05.2022 11:01
Jeśli piszesz na forum tej kliniki, to warto dodać, że wpadka dotyczy pana doktora nie z tej kliniki…
Katka
08.05.2022 23:29
Forum jest open. A powikłania zdarzają się wszędzie. I niezależnie od metody operacji. Ale przecież sami się nie operujemy tylko podobno lekarze to robią. A my ufamy. Lepiej nie odpisywać nic niż po fakcie namawiać na prywatną klinikę. Bo jest nam przykro - nie każdego stać na luksus






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów