Forum


Polub nas i podziel się
swoją opinią na FB.Autor

Wiadomość

małgosia
19.01.2018 12:56
Od kilku lat nosiłam się z zamiarem poddania się operacji halluksów. Deformacja moich stóp może nie była mocno zaawansowana, ale i tak zdarzały się dolegliwości bólowe, a zakup każdych butów wiązał się z koniecznością dopasowania ich do istniejących halluksów. Stopy wyglądały nieestetycznie. Operowane miałam jednocześnie obie stopy .
• Sama operacja jak i cała doba po niej przebiegła bez bólu. Już kilka godzin po zabiegu mogłam samodzielnie chodzić w specjalnym pooperacyjnym obuwiu. Dobę po zabiegu sama byłam w stanie wejść po schodach na trzecie piętro.
• Po powrocie do domu od początku mogłam samodzielnie radzić sobie z podstawowymi czynnościami – toaleta, przygotowanie prostego posiłku, herbaty, kawy.
• Środki przeciwbólowe mogłam odstawić już po 4 dniach. Obrzęk niewielki – tylko w okolicach ran operacyjnych. Kostki bez obrzęku od początku. Faktycznie stosowałam się do zaleceń lekarzy: oszczędzałam swoje stopy, przez pierwsze dwa tygodnie większość czasu spędzałam odpoczywając z nogami ułożonymi wyżej oraz wykonując zalecane ćwiczenia stawów skokowych.
• Po 16 dniach pierwsza konsultacja pooperacyjna, rtg kontrolne i wyjęcie szwów. Wszystko okazało się w porządku i otrzymałam kolejne zalecenia dodatkowych ćwiczeń stóp. Termin kolejnej wizyty wyznaczony został za trzy tygodnie – czyli 38 dni po operacji. Do tego czasu nadal każdy krok w specjalnym obuwiu pooperacyjnym, ale z możliwością większej aktywności.
• Po zdjęciu szwów mogłam więcej chodzić Nawet po kilku godzinach normalnego funkcjonowania w domu obrzęk nóg był bardzo niewielki. Buty pooperacyjne pozwalają bezproblemowo się przemieszczać, ale jest to raczej „tuptanie na piętach”. Na normalne chodzenie trzeba poczekać do momentu pozwolenia na pełne obciążenie stóp i założenie swoich butów, czyli około 6 tygodni w moim przypadku.
• Po kolejnej wizycie pooperacyjnej – 38 dni po zabiegu okazało się, że wszystko jest ok – kości zrośnięte. Mogłam założyć własne buty na płaskiej podeszwie. Początki trudne z uwagi na przyzwyczajenie do innego sposobu chodzenia, ale mam nadzieję, że każdy krok będzie łatwiejszy
Wszystkim szczerze polecam Klinikę Halluxmed. Zarówno opieka medyczna na światowym poziomie jak i sama atmosfera w szpitalu sprawiają, że pacjent czuje się tam naprawdę najważniejszy. Nie warto zwlekać z decyzją. Jestem bardzo zadowolona z efektów operacji i nie żałuję swojej decyzji. Bardzo się cieszę, że mam to za sobą i mogę się cieszyć ładnymi stopami.

Lidiar
20.02.2018 16:03
Witam!
Mam pytanie : jak długo przebywała pani w klinice ? Czy osoba która mnie przywiezie ma możliwość zakwaterowania w okolicy ?
Bardzo proszę o odpowież.Pozdrawiam serdecznie. Lidia

małgosia
23.02.2018 21:38
Witam :)
W klinice spędziłam jedną dobę - zgłosiłam się w godzinach porannych w dniu operacji w następnym dniu ok. godziny 9.00 wracałam do domu. Mieszkam niedaleko więc nie szukałam noclegu dla bliskich, ale z tego co mi wiadomo nie ma z tym problemu. Poniżej link do ewentualnych miejsc zakwaterowania. Pozdrawiam. https://e-turysta.pl/noclegi-komorniki-pow-poznanski-gm-komorniki/


Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia prosimy kontaktować się bezpośrednio z Kliniką.


Nowa siedziba Halluxmed


video
Zobacz nasz nowy szpital.

Historie pacjentów


Poznaj naszych pacjentów i ich przypadki.
POPRZEDNIA LOKALIZACJA SZPITALA: PRZEŹMIEROWO k/POZNANIA, UL. RYNKOWA 63
© 2018 Copyright Halluxmed Polityka ochrony prywatności    |     Forum    |     Klauzula RODO    |     Szpital Halluxmed    |     Poradnia