Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Operacja haluksów obu stóp






Autor

Wiadomość

Małgorzata
29.06.2020 13:27
Jestem piaty dzień po operacji haluksów w obu stopach. Już od czwartej doby nie zażywam leków przeciwbólowych, ponieważ bólu nie ma. Stopy są jeszcze trochę opuchnięte, ale uważam, że jest to jak najbardziej normalne po takiej ingerencji chirurgicznej. Pobyt w Klinice Halluxmed oceniam bardzo dobrze. Pełen profesjonalizm całego personelu połączony z dużą życzliwością. Zaufanie, jakim obdarzyłam dr Jackowiaka pomogło mi bez większego stresu podejść do zabiegu. Z czystym sumieniem polecam tą placówkę i mam pewność, że wybór był bardzo trafny. Przede mną kontrolne wizyty a później rehabilitacja, ale już teraz mam pełne przekonanie, że moje stopy wkrótce będą w pełni zdrowe. Bardzo dziękuję całemu personelowi.
Agnieszka
30.06.2020 22:41
Małgosiu , jak bardzo miałaś zaawansowane haluksy ? Bo chyba to jest główne kryterium porównawcze jeśli chodzi o cały proces leczenia, od operacji przez rekonwalescencję, a na rehabilitacji skończywszy...
Małgorzata
04.07.2020 16:39
W moim przypadku prawa stopa była zdeformowana w stopniu średnim, lewa w mniejszym, ale do obu stóp mam wszczepione implanty. Od operacji mija już ok. 10 dni i z każdym dniem widzę poprawę- tzn. zmniejsza się opuchlizna,która w tej chwili jest już naprawdę niewielka a zasinienia się zmniejszają. Na pewno trzeba przestrzegać zaleceń i starać się mieć stopy ułożone wysoko, ponieważ jeśli nawet na krótki czas są spuszczone czuję dyskomfort.
Mysia
18.07.2020 11:54
A mogłaby pani napisać jaki koszt zabiegu i czy one więcej nie odrosną? Pozdrawiam
Ewa
15.09.2020 10:06
Witam. 7 tygodni temu miałam operację na obie stopy. Sama operacja (zabieg) jak i czas po oceniam bardzo dobrze. Bólu nie odczuwałam dzięki dobremu doborowi leków przeciwbólowych. Stopy goją się super, jest jeszcze malutki obrzęk (dość mocno eksploatuję nogi bo mam 2 małe córeczki), ale na pewno niedługo zniknie. Obecnie jeżdżę już na rowerze, ruchomość jest coraz większa, jednakże trzeba pamiętać o rehabilitacji i ćwiczeniach. Bez nich na pewno okres rekonwalescencji i powrotu do sprawności się wydłuży. Podsumowując, bardzo polecam zabieg w klinice. Opieka, zalecenia i empatia na najwyższym poziomie.






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów