Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

operacja halluksów






Autor

Wiadomość

Józefina
02.07.2020 01:27
Czesc! Jestem trzy tygodnie po operacji, robionej prywatnie, bo decyzj nastapila z dnia na dzien. Przygotowalam sie tak: wypozyczylam wozek inwalidzki ( 60-100zł za miesiąc) kupilam w internecie przyrząd dla kobiet do sikania na stojaco, robilam to w lozku na kleczaco, stopy za lozkiem i do sloika. Dzieki temu przez pierwszy tydzien wstawalam tylko raz lub dwa razy, zeby niczego nie naruszyc. Bolalo tez, wiec czopki przeciwpolowe pierwsze dni, co 6 godzin. Nie zalowalam sobie i tak trzeba. Kupilam specjalną „rownie pochyłą” tak, aby stopy byly lekko w gorze, i nie zrobil sie krwiak itd
Po dwoch i pol tygodnia stopniowo ucze sie chodzic w specjalnych butach z kulami. Operowalam dwie stopy na raz, wiec musialam pomyslec o jedzeniu: zamowilam przez Groupon catering 1250 kcal, zaplacilam 450 zl z 10 dni, ale 5 posilkow, zbilansowanych, smacznych (fitcare) bez zakupow i gotowania. Rewelacja. Ja mysle, ze jak juz sie decydujemy na taki hardcore jak dwie stopy, to trzeba zapewnic maksymalny komfort, bo to jest trudny czas. Przede mną zdejmowanie szwów i rtg. Juz dawno nic nie boli, tylko przy chodzeniu bolą...kosci srodstopia! Napisze za tydzien co dalej. Pytajcie o wszystko.
Agnieszka
19.07.2020 23:11
Kilkanaście dni minęło więc napisz jak teraz się czujesz ? Czy operacje miałaś w Halluxmedzie ? I jak bardzo miałaś zaawansowane haluksy ?
Wiwi
21.07.2020 16:22
A jaką metodą miała Pani wykonany zabieg?
Max
26.08.2020 22:50
Józefina, chyba sama sobie okrętem i żeglarzem, bo te przygotowania i cała reszta, to jak za króla gwoździa
Alika
02.09.2020 19:03
Dzień dobry. Miałam operację w Halluxmed w maju 2018 roku na obie stopy i od następnego dnia po operacji byłam praktycznie samodzielna, chodziłam w butach ortopedycznych, stosowałam się do zaleceń lekarzy, ból był prawie znikomy, sama byłam w stanie pójść do toalety i przygotować posiłek. Jestem zdziwiona tym, co pisze Pani Józefina i przygotowaniach jakie poczyniła:). Od operacji minęło już ponad 2 lata, chodzę w każdych butach, jeżdżę rowerem, biegam, chodzę po górach i nie odczuwam żadnych dolegliwości.






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów