Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Najlepsze co mnie spotkało :)






Autor

Wiadomość

Emilia
11.03.2021 21:26
Jestem rok i pięć miesięcy po operacji halluxów obu stóp. Moje marzenie się spełniło
Jaa
13.05.2021 00:34
Jakie to było marzenie? Mieć kształtne stopy czy pozbyć się bólu?
Gosia
24.10.2021 21:56
Dziś mija 17 dni po operacji haluksa lewej stopy. Osteotomia klinowa podstawy I kości śródstopia lewego, stabilizacja 4-ma drutami K, Osteotomia paliczka bliższego palucha wg Alkina, stabilizacja skoblem, Osteotomia Weila II i III kości śródstopia, stabilizacja śrubami korowymi. Bólu praktycznie nie odczuwałam, a leki przeciwbólowe brałam sporadycznie. Po 14 dniach zdjeto mi szwy. Szew na dużym palcu goi się wolniej. Dziś jest 3 dzień po zdjęciu szwów a na opatrunku mała kropka krwi (może przy chodzeniu naruszam strupki).Po dwóch tygodniach również wróciłam do pracy (praca siedzącą). Poruszam się o dwóch kulach i w specjalnym bucie.Gdy ktoś pyta czy zdecyduje się na operacje prawej stopy bez wahania odpowiadam, że tak. Zbyt długo zwlekałam z operacja przy tak dużej, dziedzicznej deformacji. Pozdrawiam
Zuzanna
02.11.2021 12:34
Ja tez dużo buszowałam w poszukiwaniu takich wpisów, osób, które przeszły operację. ja miałam swoją 4 tygodnie temu (prawa stopa), pierwsze 2 tygodnie bolało bardzo, szczególnie w nocy, spać nie mogłam...Teraz już jest zdecydowanie lepiej. Chodzę w tym specjalnym bucie, heh i nie mogę sie doczekać aż będę go mogła zdjąc. I tu pytanko, jakie obuwie stosowałyście po tych 6 tygodniach? Chodziłyście na specjalną rehabilitację czy ćwiczenia w domu? Jak ze sportem? nie mowie o bieganiu ale jakims spacerowaniu, ewentualnie jazda na rowerze? kiedy można?






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów