Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Moje pierwsze japonki czekają na lato






Autor

Wiadomość

Agnieszka
31.01.2023 08:38
Wczoraj minęło 12 tygodni od mojej operacji. Obie stopu metodą wg Lapidusa, plus prostowanie osi palca drugiego...dość skomplikowany zabieg, spodziewałam się wszystkiego, brałam pod uwagę, że będzie bolało i że długo będę dochodziła do siebie...Na szczęście, teraz z perspektywy czasu, mam poczucie, że wszystko po operacji przebiegło dobrze i bez komplikacji :) od 4 tygodni chodzę na basen, jutro wracam do spiningu :)
Jeśli chodzi o ból po operacji, to praktycznie go nie było, jedyny dyskomfort jaki wspominam, to pierwszy tydzień, kiedy musiałam wstawać do toalety.
Dziś w szafie czeka 7 nowych par butów, w tym japonki, których nigdy wcześniej nie miałam na nogach :) Patrzę na stopy każdego dnia i nie mogę uwierzyć, że są moje- wcześniej były bardzo zdeformowane, dziś są piękne, mimo że jeszcze opuchnięte.
Cały personel w klinice Halluxmed robi naprawdę kawał dobrej roboty, począwszy od personelu obsługi, pielęgniarek/pielęgniarzy, po lekarzy, którzy naprawdę robią wszystko, by pacjent czuł się dobrze. Dr Urbaś cierpliwie odpowiadał na moje pytania, wyjaśniał wątpliwości i dodawał otuchy, gdy coś mnie trapiło- wspaniały, ciepły i, na szczęście z poczuciem humoru, lekarz.
Z całego serce polecam wszystkim tę klinikę, dzięki niej spełniło się jedno z moich największych marzeń!!! Dziękuję!
Ewelina
09.03.2023 08:28
Dzien dobry, widzę że robila paninoperacje haluksów, czy mogłabym prosić o kontakt do mnie. Zostawię pani mojego maila. ewka129@wp.pl proszę się odezwać, chxialabym zasięgnąć porady, mnie czeka to samo






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów