Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Dwie operacje haluksów, artrodeza






Autor

Wiadomość

Mariola
01.10.2020 13:38
Ja miałam robioną operację dwukrotnie - pierwszą rok temu, końcem września 2019 w Warszawie, niestety źle zrobioną - po 4 miesiącach nie miałam złudzeń, palce nadal wykrzywione, może trochę mniej niż przed operacją, bolące, nie ma jak dobrać wygodnych butów, bez następnej operacji ani rusz.
Na szczęście trafiłam do kliniki Halluxmed dr Jackowiaka, gdzie zajęli się mną profesjonalnie wspaniali lekarze. Z uwagi na pierwszą operację tym razem miałam operowane stopy pojedynczo - w maju lewą stopę, a cztery dni temu prawą. Lewa stopa wygląda bardzo ładnie, trochę puchnie przy dłuższym chodzeniu czy siedzeniu, ale ja mam niestety skłonności do obrzęków. Wprawdzie mam usztywniony palec, bo staw był zbyt zniszczony, ale można się przyzwyczaić. Prawa stopa też już zoperowana i jestem o nią zupełnie spokojna. W szpitalu zero bólu po operacji i przez kolejne dwa dni. Na daleką drogę do domu (700km) zostałam tak znieczulona, że również dojechałam bez problemu. Na razie zażyłam 2x paracetamol i więcej nie potrzeba, oczywiście głównie leżę, poza wyjściami do toalety. Chodzę od pierwszego dnia w butach ortopedycznych z klinem. Jeśli decydujecie się na operację haluksów to tylko u takich sprawdzonych specjalistów jak dr Jackowiak. Poza tym, że wszyscy w Halluxmedzie są fachowcami z najwyższej półki, to bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie, nie tylko lekarze ale również panie pielęgniarki i cały personel, pacjent czuje, że troszczą się o niego. Wspomnę jeszcze, że anestezjolodzy są rewelacyjni. Życzę wszystkim, żeby mieli takie dobra wspomnienia z pobytu w szpitalu (jeśli już muszą się tam znaleźć).






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów