Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

dwa tygodnie po operacji paluchów sztywnych






Autor

Wiadomość

Monika
22.02.2022 15:11
Jestem dwa tygodnie po zabiegu, po wizycie kontrolnej. Operowane dwie stopy, osteotomia skracająca I kości śródstopia wg Weil'a z użyciem implantów tytanowych HCS Artfrex. Podczas zabiegu zastosowanie osocza. Jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu, to po prostu wszystko na najwyższym poziomie. Znieczulenie kostkowe to chyba coś najlepszego, co można stosować, gdyż już po godzinie od zakończenia operacji dwóch stóp można iść samemu do toalety w obuwiu ortopedycznym. Nocka totalnie przespana i zupełnie bez bólu, kolejny zastrzyk na drogę do domu, tak więc po wyjściu, właściwie do wieczora żadnych cierpień. Potem dwa dni zaldiar, ale bardziej tak na zapas niż z potrzeby. Kilka dni małe opuchnięcie, które po tygodniu zmieniło się minimalnie. Rany pięknie się goją, szwy rozpuszczalne, więc nie ma potrzeby wyciągania - kolejny plus.
Dwa tygodnie po, dzisiaj, wizyta kontrolna. Rtg pokazał różnicę w stawie - niesamowite, naprawdę uwierzyłam, że znowu założę szpilki. Dostałam już buty na płaskiej podeszwie, więc jakby co, mogę prowadzić samochód. Staw się rusza, zaczynam od jutra ćwiczenia, jestem naprawdę zachwycona i zaskoczona, że tak to idzie. Ktokolwiek się waha i zastanawia, polecam Halluxmed na maxa. Nowoczesne metody, super obsługa i brak bólu!!!! Warte każdych pieniędzy. Dzisiaj żałuję tylko, że tak długo zwlekałam.
Ela
28.02.2022 13:10
Jestem pięć dni po zabiegu leczenia haluxów i już mogę śmiało polecić Halluxmed,super specjaliści,nowoczesne metody,opieka cudowna.
Ania
08.03.2022 21:13
No to ja zazdroszczę, bo ja 6 tygodni po operacji obu stóp i stopy dalej puchną. Końca na razie nie widać. Cały czas jest również odczuwalny ból.
Beata
11.07.2022 12:55
Jestem 12 dni po operacji haluksów, obie stopy. I jestem przeszczęśliwa. Zacznę od kliniki. Rewelacja. Operacja, opieka, atmosfera, profesjonalizm, sprawiają, że zdrowiejesz od razu. Tak naprawdę zero bólu lub bardzo niewielki. Znieczulenie w stopy piękna sprawa. Po przyjeździe do domu brałam tabletki p/b tylko tydzień, ale też raczej zapobiegawczo. Teraz pojawiają się krótkie rwące bóle, ale mówił lekarz, że one mogą trwać do trzech miesięcy. Tydzień po wyjściu ze szpitala miałam wizytę kontrolną. Powiedział lekarz, że pięknie się goi. Sama byłam w szoku bo po tygodniu zmieniono mi buty na płaskie. Z całego serca polecam wszystkim klinikę, jeżeli ktoś się waha i ma obawy to powiem, nie zastanawiajcie się dłużej. Leczenie w klinice warte każdych pieniędzy. Dr Urbas wspaniały człowiek, Zresztą jak wszyscy pozostali.






*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów