Implanty


Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się tzw. implanty. Są one zbudowane z różnego typu materiałów. Do zabiegu stosuje się implanty tytanowe, biowchłanialne, nitynolowe i inne. Mają one różne zastosowania w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu. Np: w metodzie chevron mogą być zastosowane zarówno implanty tytanowe jak i biowchłanialne. W przypadku wykonywania operacji wg Lapidusa zastosowanie mają tylko implanty zbudowane z tytanu. Implanty swoją budową zewnętrzną przypominają śruby i płytki o skomplikowanym wyglądzie.

Często pacjenci myślą, że implant działa jak „sztuczny staw” i że zapobiega nawrotowi choroby. Tymczasem, implanty zarówno tytanowe, biowchłanialne czy nitynolowe stabilizują fragmenty kostne tak, aby doprowadzić do ich zrostu w żądanym położeniu i w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto implanty eliminują konieczność zastosowania dodatkowego unieruchomienia np. opatrunku gipsowego do minimum. Po uzyskaniu zrostu kostnego ich obecność jest zbędna. Usuwa się je bardzo rzadko. Sam fakt użycia do zabiegu implantów nie jest jeszcze wystarczającym gwarantem sukcesu. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej techniki operacyjnej i prawidłowe jej wykonanie.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź, na jakie schorzenie stopy cierpisz.


Nowa siedziba Halluxmed


video
Zobacz nasz nowy szpital.

Historie pacjentów


Poznaj naszych pacjentów i ich przypadki.
POPRZEDNIA LOKALIZACJA SZPITALA: PRZEŹMIEROWO k/POZNANIA, UL. RYNKOWA 63
© 2018 Copyright Halluxmed Polityka ochrony prywatności    |     Forum    |     Klauzula RODO    |     Szpital Halluxmed    |     Poradnia