Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

Uszkodzenia chrząstki stawowej w stawie kolanowym są jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości bólowych kolana. Najczęściej, w postaci ogniskowej, są efektem urazów skrętnych stawu kolanowego, a w postaci uogólnionej, choroby zwyrodnieniowej.

Uszkodzeniu urazowemu chrząstki towarzyszy często złamanie podchrzęstnej warstwy kości
Do uszkodzeń chrząstki dochodzi w wyniku nieleczonych uszkodzeń łąkotek i więzadeł kolana
Brak leczenia ograniczonego uszkodzenia chrząstki prowadzić może do uogólnionego zwyrodnienia stawu

 

Objawy

 • dolegliwości bólowe o różnym nasileniu
 • okresowe blokowanie się stawu, spowodowane oddzielonym, wolnym fragmentem chrząstki stawowej
 • obrzęki

Diagnostyka

 • podstawą postawienia prawidłowego rozpoznania jest właściwe badanie ortopedyczne
 • podstawowym badaniem obrazowym jest klasyczne zdjęcie rentgenowskie
 • Pomocne jest badanie rezonansu magnetycznego (MRI)lub/i tomografii komputerowej (TK)

Leczenie

 • ogniskowe uszkodzenia chrząstki stawowej zazwyczaj wymagają leczenia operacyjnego. W czasie artroskopii stawu kolanowego wykonujemy zabiegi naprawcze chrząstki stawowej takie jak: mikrozłamania, pokrycie ubytków membranami kolagenowymi w połączeniu z miejscowym leczeniem biologicznym (osocze bogatopłytkowe, białka anaboliczne, czynniki wzrostu)
 • uogólnione chondropatie – można leczyć w początkowej fazie zachowawczo stosując preparaty chondroprotekcyjne doustne oraz w iniekcjach dostawowych (np. wiskosuplementacja)

Postępowanie pooperacyjne

 • większość pacjentów może opuścić szpital już po 1-2 dniach po zabiegu
 • po artroskopii stawu kolanowego pacjenci poruszają się w asekuracji kul łokciowych (okres chodzenia o kulach uzależniony jest od wykonanej techniki naprawczej)
 • chorzy poddawani są intensywnemu programowi rehabilitacji już od pierwszej doby po operacji. Program opracowywany jest indywidualnie dla każdego chorego przez naszych rehabilitantów.

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Opinie osób