Schorzenia stopy

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia haluksów, palców sztywnych i palców młotkowatych. Leczenie haluksów to nasza specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. Zabieg osteotomii, czyli operacja haluksów, polega na nacięciu kości w celu poprawienia mechaniki sąsiadującego stawu oraz przywrócenia prawidłowego ustawienia palucha. Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Schorzenia stawu skokowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu skokowego. Leczymy uszkodzone więzadła, chrząstkę stawową, martwicę chrzęstno-kostne a także stany wynikające z chorób przewlekłych układowych takich jak reumatiodalne zapalenia stawów.  Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej. 

więcej

Schorzenia stawu kolanowego

W Halluxmed Ortopedia Chirurgia Stopy znajdziecie Państwo kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń stawu kolanowego. Leczymy uszkodzone więzadła, uszkodzone łąkotki, martwice chrzęstno-kostne a także zwichnięcia rzepki. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów i wysokiej klasy sprzętowi szybko powrócicie Państwo do pełnej sprawności i aktywności zawodowej.  Współczesne techniki chirurgiczne w tej dziedzinie nie wymagają zakładania gipsu, a pacjent może chodzić już w kilka godzin po zabiegu.

więcej

Artroskopie stawów

Termin artroskopia pochodzi od greckich słów: „arthro” – staw i „skopein” – oglądać. Dosłownie oznacza więc: „zajrzeć do stawu” To rodzaj zabiegu chirurgicznego dzięki któremu chirurg ortopeda ma możliwość zajrzenia do wnętrza stawu i dokonania diagnozy patologii i jej wyleczenia. Procedura artroskopii polega na wprowadzeniu do stawu poprzez niewielkie nacięcia skórne narzędzi o przekroju długopisu. 

więcej

Jak dobrać buty?

Prawidłowo dobrane obuwie to podstawa zdrowych stóp. Najważniejszy jest rozmiar buta, który zapewni komfort i wygodę podczas chodzenia. Między końcami palców a końcem buta powinna być niewielka (ok. 0,5 cm) przerwa. Pięta powinna być dobrze trzymana przez but, ale nie uciskana. Przód buta powinien być dobrany do szerokości stopy tak, aby nie uciskał palców.

Buty nie mogą być za małe, gdyż wówczas stawia się stopy na ich zewnętrznej krawędzi lub chodzi się na piętach, co powoduje zniekształcenia stóp (zapada się łuk podeszwowy) oraz płaskostopie. Stopa musi opierać się nie tylko na palcach, ale też na pięcie i łuku podłużnym, dlatego nie należy zbyt często nosić wysokich obcasów, w których ciężar ciała przeniesiony jest na palce.

Odpowiednio dobrane obuwie jest ważne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nasze stopy kształtują się już od najmłodszych lat, dlatego zwróćmy uwagę na to, w czym chodzą nasze dzieci - nie tylko na spacerach, ale też w domu, w przedszkolu i na podwórku - pilnujmy, by nie zdejmowały butów i by ich obuwie było wygodne i nie za duże. Muszą mieć szeroki czubek oraz elastyczną, antypoślizgową podeszwę, aby dziecko mogło swobodnie poruszać palcami i stawiać kroki.

Przy zakupie butów warto pamiętać też o tym, że:

  • Najlepiej kupować buty po południu, ponieważ wtedy stopy są lekko spuchnięte, a więc nie ma ryzyka, że dobierzemy zbyt mały rozmiar
  • Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będą służyć buty - inaczej muszą wyglądać buty np. do biegania, a inaczej do chodzenia
  • Zwróć uwagę z czego wykonane są buty. Naturalne materiały, takie jak skóra czy len są dużo lepsze dla stóp niż sztuczne

Wypełnij interaktywną ankietę
i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz

Natychmiastowa diagnoza

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed

Opinie osób

po operacjach haluksów w naszym szpitalu

Opinie osób