Historia Pani Kariny


Poznaj historię pacjentki Halluxmed Ortopedia


Karina borykała się z haluksami obu stóp od najmłodszych lat. Już jako dziecko zauważyła różnice między stopami swoimi i koleżanek. Pierwsze problemy związane z bolesną dolegliwością odczuła trenując balet. Jest osobą ruchliwą i dynamiczną, więc choroba stóp często dawała o sobie znać. Głównie podczas codziennych obowiązków oraz w pracy, w której dużo stoi - jest sommelierem i prowadzi warsztaty. O operacji myślała już wiele lat temu, ale dopiero poznanie metod Halluxmed i opinii koleżanek, które również były pacjentkami szpitala, przekonało ją do pozbycia się uciążliwości. Teraz Karina cieszy się zdrowymi i pięknymi stopami i z radością eksponuje stopy w letnich sandałkach.

 


 Odcinek 1 - historia choroby Kariny

 


 Odcinek 2 - przygotowanie do operacjiOdcinek 3 - operacja Kariny i wyjście ze szpitala

 Odcinek 3 - operacja Kariny i wyjście ze szpitala

 

 

8 pytań do Kariny

 

Czego najbardziej obawiałaś się przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji?

Jeszcze kilkanaście lat temu krążyły opowieści o odrastających haluksach. Te historie powodowały, że odsuwałam decyzję w czasie. Wiele moich znajomych poddało się operacji i nie żałują – ich haluksy nie odrastają. Z natury jestem panikarą, więc sam fakt “operacji” wydawał mi się ryzykowny. Jak możecie usłyszeć na nagranych przeze mnie materiałach filmowych, moja operacja przebiega sprawnie, a obawy były niczym nie uzasadnione.

 

Jakie są Twoje odczucia po wizycie w Halluxmed Ortopedia

Budynek szpitala już od samego wjazdu robi super wrażenie, jest nowoczesny, ogromny, a w środku jest niezwykle jasno. Zupełnie nie jak w innych, znanych mi szpitalach! Ale to nie budynek i wnętrze, a lekarze i personel tworzą niezwykłą atmosferę. Uśmiechnięty personel przywitał mnie przy rejestracji. Wszyscy byli bardzo opiekuńczy. Dr Jackowiak to profesjonalista, wie jak podejść do pacjenta, żeby się nie denerwował.

 

Jakie dostałaś zalecenia przed operacją?

Wychodząc z wizyty, na której ustalono datę mojej operacji, dostałam szczegółową instrukcję, co powinnam mieć ze sobą w dniu operacji i telefon kontaktowy w razie pytań – wszystko w jednej teczce, żeby nic nie umknęło. Przed operacją musiałam wykonać badanie krwi i prześwietlenie obu moich stop. Rentgen wykonywałam w Halluxmed.

 

Jak wspominasz dzień operacji?

Dzień operacji minął mi bardzo szybko i bez stresów. Wszystko działo się tak szybko i sprawnie, że nawet nie miałam czasu się zdenerwować. Na oddziale zaopiekowała się mną Pani Małgosia – oddziałowa, która pomagała mi na każdym kroku oraz instruowała co się wydarzy. Przed operacją miałam wywiad z anestezjologiem, pielęgniarz badał mi ciśnienie, a dr Jackowiak przyszedł do mojej sali, aby ostatni raz spojrzeć na moje stopy i zapytać jak się czuję. Operacja minęła jak 5 minut, chociaż w rzeczywistości trwała 45. Miałam operowane obie stopy.

 

Jak przebiegały Twoje pierwsze dni pooperacyjne w domu?

W domu byłam drugiego dnia po operacji. Ze szpitala wyszłam o własnych siłach. Dostałam zalecenie, aby przyjmować leki, których spis dostałam przy wypisie oraz aby koniecznie za każdym razem gdy chcę wstać i przejść kilka kroków zakładać specjalne pooperacyjne obuwie. Byłam trochę osłabiona, ale mogłam bez problemu wykonywać lekkie zadania domowe.

 

Jak przebiegała rekonwalestencja po operacji?

Z każdym dniem opuchlizna odrobinę się zmniejszała. Po pewnym czasie mogłam wykonywać lekkie ćwiczenia, które podczas wizyty kontrolnej zalecił mi dr Jackowiak. Pozwoliły mi one w szybki sposób odzyskiwać ruch w palcach stop. Mogłam też pozwolić sobie na więcej przy pracach domowych, dłuższe stanie w kuchni nie było dla mnie problemem. Musiałam jednak cały czas chodzić w specjalnych butach, co trwało dobre 6 tygodni.

 

Czy w międzyczasie miałaś jakieś niespodziewane dolegliwości?

Chyba każdemu zdarza się chwila zwątpienia, czy ból, który się pojawia to dobry objaw oraz czy wszystko wykonuje się w należyty sposób. Przy wypisie ze szpitala dostałam telefon do personelu ze szpitala, z którym mogłam konsultować wątpliwości. Po operacji okazało się, że najprawdopodobniej jestem uczulona na jeden ze składników leku, o czym wcześniej nie wiedziałam. Po konsultacjach odstawiłam lek, zamieniłam na inny zalecony i dolegliwości alergiczne zniknęły. Miałam też epizod z przeforsowaniem stopy z powodu zbyt intensywnych ćwiczeń. Musiałam przez to na tydzień trochę spowolnić, odpuścić ćwiczenia i wszystko wróciło do normy.

 

Jakie są Twoje rady dla pacjentów?

Nie bójcie się i słuchajcie zaleceń lekarzy i personelu. Oni naprawdę znają się na rzeczy!

 

Stopy Kariny przed i po operacji.

 


Efekty operacji

Kontakt
61 666 47 37

Stopa - dlaczego boli?

GPS - terapia

Nowa siedziba Halluxmed


video
Zobacz nasz nowy szpital.

Historie pacjentów


Poznaj naszych pacjentów i ich przypadki.
POPRZEDNIA LOKALIZACJA SZPITALA: PRZEŹMIEROWO k/POZNANIA, UL. RYNKOWA 63
© 2019 Copyright Halluxmed Polityka ochrony prywatności    |     Forum    |     Klauzula RODO    |     Szpital Halluxmed    |     Poradnia